Зерно успіху: вирощування сорго  згідно нашого бізнес-плану дозволить отримувати гарний прибуток в посушливих регіонах
3149

Зерно успіху: вирощування сорго згідно нашого бізнес-плану дозволить отримувати гарний прибуток в посушливих регіонах

Українські аграрії здавна вирощують зернові для виготовлення продуктів харчування, кормів для тварин і експорту. Основними видами у нас є пшениця і кукурудза. Разом з тим, сьогодні в світі все більшої популярності набирає зернова культура, що добре розвивається в умовах жаркого посушливого клімату - сорго. Вирощування цієї культури в Україні дозволить підвищити віддачу від земель південних регіонів нашої країни.


Вкладення грошей у виробництво сорго є перспективним через зростаючий попит на дану культуру на внутрішньому і зовнішньому ринках. В Україні основними сферами, в яких перспективне використання сорго, є тваринництво і спиртова промисловість. Насіння цієї рослини має високий вміст поживних речовин і з нього можна готувати кормові суміші не гірше, ніж з кукурудзи. А завдяки високій крахмалистості, з однієї тонни сорго виходить 38-39 дал спирту, що перевищує його вихід з пшениці (35-36 дал) і приблизно відповідає виходу з кукурудзи (38-40 дал).


Сорго володіє і значним експортним потенціалом. В даний час поставки цього зерна з України здійснюються в основному в Італію, Іспанію та Ізраїль. Поки залишаються охоплені ринки найбільших споживачів сорго - Мексики, Нігерії, Китаю, Індії, США і Ефіопії. Це величезні густонаселені країни, здатні закупити все вироблене в Україні зерно.
 

У найближчі роки світове споживання сорго прогнозується на рівні 64,6 млн тонн, а його виробництво буде рости з щорічним темпом в 4%. У нашій країні ніша вирощування даного зернового ще вільна. Максимальний урожай цієї культури був в 2013 році і склав 354,4 тис. тонн. У наступні два роки площі під сорго скорочувалися і аграрії, в умовах кризи, віддавали перевагу традиційним культурам. Відродження посівів сорго почалося в 2016 році, коли вони були здійснені на 75 тис. гектарів, що менше запланованих 83 тис. га, але все ж на 41% більше, ніж в 2015-му.


З урахуванням перспективності інвестицій в сорго, аналітиками Pro-Consulting розроблений бізнес-план господарства по його вирощуванню.


Земельну ділянку, придатну для цього, необхідно вибирати в південних областях країни. Він повинен підходити по грунтово-кліматичних умовам і розташовуватися в районі з розвиненою транспортною інфраструктурою недалеко від порту, з якого будуть йти експортні поставки.


Проектом передбачено використання ділянки площею 300 га. Посадка насіння на ньому буде здійснюватися з щільністю 12 кг/га, а врожайність - 7,5 т/га. Таким чином, валовий збір сорго складе 2250 тонн.


Згідно з планом, 40% зібраного зерна буде реалізовуватися на внутрішньому ринку, а решта продаватися за кордон. Ціна реалізації при здійсненні фінансових розрахунків бралася на рівні середньоринкової - $166,7 за тонну. Рентабельність при цьому складе 34,6%, що означає майже 35 копійок чистого прибутку з кожної гривні доходу.


Проект розписаний на чотирирічний період. Підготовчі заходи: оренда землі, покупка техніки, буріння свердловини, споруда ангару, займуть перші два місяці з цього терміну. Уже в жовтні першого року реалізації господарство почне приносити прибуток.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами