Зерна потрібно все більше: вирощування пшениці та ячменю згідно нашого бізнес-плану буде приносити прибуток багато років
5797

Зерна потрібно все більше: вирощування пшениці та ячменю згідно нашого бізнес-плану буде приносити прибуток багато років

Пшениця і ячмінь є широко використовуваними зерновими культурами в світі. Збільшення населення нашої планети сприяє зростанню споживання зернових для харчових і фуражних цілей.
Урожай пшениці залежить від погодних умов в тому чи іншому регіоні світу. У минулому році загальносвітове виробництво пшениці збільшилося на 2,15% або 15,82 млн тонн і досягло 751,07 млн ​​т. Найбільший відносний приріст врожаю стався в Австралії, Аргентині, Росії, США. Найбільші виробники - Євросоюз і Китай знизили свої показники по пшениці на 9,58% і 1,02% відповідно.


Динаміка світового виробництва пшениці, млн тонн


джерело www.agrochart.com


В Україні пшеницею зайняті 6,37 млн ​​га сільськогосподарських земель, що відповідає 23,2% всіх посівних площ і 43,6% посівів зернових. Завдяки вдосконаленню агротехнологій, середня врожайність цієї культури зростає і на початок поточного року становила 4,2 т / га. Через несприятливі погодні умови в 2017 році валовий збір пшениці в нашій країні незначно знизився в порівнянні з попереднім періодом, але Україна все одно впевнено входить в першу десятку світових експортерів цієї продукції.

Готовий бізнес-план вирощування зернових культур: пшениці і ячменю

Набагато кращою в минулому році була українська динаміка по виробництву ячменю. Тут зростання склало 14,45% в порівнянні з попереднім роком і урожай досяг 9,5 млн тонн. Позитивний приріст відбувся незважаючи на те, що посівні площі під цю культуру в минулому році були знижені до 2,506 млн га або 9,13% всіх посівів на користь більш рентабельних сільгоспкультур.

Однак ячмінь залишається цінним фуражним зерном в світі. Крім того, він використовується і в харчовій промисловості для виробництва пива, круп та інших продуктів харчування. Світове виробництво ячменю в 2016-2017 роках склало майже 147 млн ​​тонн, що трохи менше показника попереднього періоду, але більш ніж на 5 млн тонн більше, ніж у 2014-2015 роках.


Динаміка світового виробництва ячменю, млн. тонн


джерело www.agrochart.com


Провівши аналіз ринку зернових як на внутрішньому, так і міжнародному ринках, аналітики Pro-Consulting прийшли до висновку про те, що поточний рівень рентабельності дозволяє ефективно розвивати в Україні виробництво пшениці та ячменю. Був розроблений бізнес-план відповідного агрогосподарства.

Читати про бізнес-план елеваторного комплексу в Україні

Посівна площа підприємства, згідно з проектом, складе 1200 гектарів. Найбільш підходять для його розміщення кліматичні і грунтові умови Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Черкаській, Полтавській, Харківській, Сумській областей.

У структурі витрат по створенню господарства найбільші частки займають закупівля сільгосптехніки і оренда землі - 49% і 33% відповідно. Витрати на проведення першої посівної кампанії складуть 12% від загального обсягу, а решта 6% підуть на інші поточні витрати.

Замовити дослідження ринку

Бізнес-план розрахований на шестирічний період. Реалізація продукції почнеться на другий рік, після збору першого врожаю. Основний дохід підприємства (73%) буде приносити продаж зерна озимої пшениці та ярого ячменю, а й реалізація побічної продукції у вигляді соломи, сформованої в тюки по 20 кг, дозволить отримати 27% від загального доходу.
Стійке підвищення попиту на дані види зернових в світі дозволяє впевнено прогнозувати прибуткову діяльність створеного за представленим бізнес-планом агропідприємства на довгострокову перспективу.

 


Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 21.06.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами