Ринок оренди легкових автомобілів в Україні: оцінка
698

Ринок оренди легкових автомобілів в Україні: оцінка

Аналіз ринку оренди легкових автомобілів в Україні проведено компанією Pro-Consulting у листопаді 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати відомості про:

 • загальні показники ринку оренди легкових автомобілів в Україні з оцінкою його ємності у грошовому вираженні;
 • сегментацію даної сфери бізнесу за видами оренди та форматами оплати;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок оренди легкових автомобілів в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
 • вимоги системи державного регулювання галузі;
 • діяльність основних операторів на ринку оренди легкових автомобілів в Україні;
 • середні ціни, фактори та політики ціноутворення на послуги ринку оренди легкових автомобілів в Україні;
 • характеристики та запити споживчої аудиторії ринку;
 • прогнозний стан ринку оренди легкових автомобілів в Україні та перспективність реалізації на ньому інвестиційного проекту замовника.

Готовий аналіз ринку оренди легкових автомобілів в Україні можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити оновлення готового аналізу ринку каршерингу в Україні. Будь-який готовий звіт може бути актуалізований та адаптований під цілі та завдання вашого бізнесу після звернення до Pro-Consulting – контактів.

Моніторинг ринку оренди легкових автомобілів в Україні свідчить про зміну структури попиту в цій сфері бізнесу після широкомасштабної агресії Росії. Багато активних користувачів короткострокових послуг ринку оренди легкових автомобілів в Україні або залишили країну, або вимушено обмежили свою мобільність. За експертними оцінками, із початком великої війни споживча аудиторія короткострокового сегменту ринку оренди легкових автомобілів в Україні скоротилася на 40%.

Якщо ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку.

Разом з тим, значно збільшилася кількість українців, які потребують орендувати легковий автомобіль на тривалий термін. Цей сегмент споживчої аудиторії ринку оренди легкових автомобілів в Україні формується за рахунок переселенців, які перевозять своє майно, та людей, які втратили власні транспортні засоби внаслідок бойових дій.

Аналіз ринку оренди легкових автомобілів в Україні показав, що його ємність у грошовому вираженні скоротилася за підсумками 2022 року на 14%. За прогнозами експертів на 2023 рік, прибуток операторів ринку оренди легкових автомобілів в Україні складе 12,64 млн євро.

Можливо, вам знадобиться оновлене дослідження ринку послуг таксі в Україні – перегляньте структуру проекту.

Ціновий аналіз ринку оренди легкових автомобілів в Україні дозволив виділити низку факторів, які мають найбільший вплив на вартість послуг. Головними з них є:

 • клас автотранспортного засобу;

Оператори ринку оренди легкових автомобілів в Україні пропонують споживачам машини економ, середнього та преміум класу. Чим комфортніший і дорожчий автомобіль, тим вища ціна його оренди.

 • тривалість оренди автомобіля;

Оператори ринку оренди легкових автомобілів в Україні, як правило, дотримуються політики зниження базової орендної ставки під час укладання довгострокового контракту та навпаки.

 • день тижня та час доби;

Послуги ринку оренди легкових автомобілів в Україні коштують дорожче у періоди високого попиту – вихідні та святкові дні, піковий час.

 • наявність додаткових опцій та послуг;

Суб'єкти ринку оренди легкових автомобілів в Україні можуть за бажанням замовника надавати розширене обслуговування, включаючи послуги страхування, надання автомобіля на замовлення, встановлення дитячого сидіння та інші. Чим більше додаткових опцій, тим дорожча оренда автомобіля.

 • вартість технічного обслуговування та страхування автомобілів - у разі підвищення цих витрат компанії збільшують орендні ставки.

Опосередкований вплив на ринок оренди легкових автомобілів України має динаміка цін на моторне паливо. 2022 року бензин А-92 подорожчав на 68,6%, бензин А-95 на 68,5%, а дизельне паливо зросло в ціні на 85,7%. До подальшого зростання вартості пального призвело повернення акцизних податків та ПДВ на довоєнний рівень із 1 липня 2023 року. Вам також знадобиться аналіз ринку нафтопродуктів в Україні.

Детальну інформацію про поточний та прогнозний стан цієї сфери бізнесу можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку оренди легкових автомобілів в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами