in stock

Аналіз ринку комерційної нерухомості в Києві. 2022 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Грудень 2022 року
Кількість сторінок: 12, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 1
Таблиць: 4
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
14900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting проведено дослідження ринку комерційної нерухомості у місті Київ за 2022 рік. У ході дослідження виділено основні тенденції розвитку ринку, розраховано ємність ринку, проаналізовано сценарії, які побудувалися між орендарями та орендодавцями під час війни, охарактеризовано фактори впливу на ринок та на формування ціни, наведено його структуру, проаналізовано динаміку середніх цін, попит та ступінь задоволеності споживачів на ринку комерційної нерухомості, сформовано висновки.

Загальний офісний фонд у місті Київ за 2019-2021 рр. мав тенденцію до зростання. Проте у 2022 році показник суттєво не змінився, так як не було введено великих площ в експлуатацію, а частина з існуючих постраждала через руйнування внаслідок ракетних обстрілів. За рік не було введено анонсованих в 2021 році проектів. Більшість з тих, що були заплановані до введення на кінець 2022 року, переносяться мінімум на 2023 рік. Це пов’язано зі значними ризиками та появою додаткових вимог для отримання дозволів на введення в експлуатацію для нових будівель.

На початку року ринок комерційної нерухомості продемонстрував позитивну тенденцію після пандемії коронавірусу, але внаслідок початку війни, під час якої багато приміщень постраждали, все ще залишається постійний ризик руйнувань та висока загроза у м. Київ. Тож попит на оренду приміщень у столиці та області значно знизився, а зріс у відносно «безпечних місцях» на заході країни.

На кінець 2022 року ситуація з орендою комерційної нерухомості на ринку міста Києва критично не змінилася. Через економію орендарі змушені зменшувати орендовану офісну площу. Також все більш поширеною стає суборенда, особливо такий вид оренди практикують, коли договір оренди вже не можна припинити. Спостерігається зріст попиту на невеликі приміщення (до 70 кв. м) через що орендодавці, які раніше здавали приміщення поверхами, почали пропонувати оренду поофісно. Це збільшило пропозицію для компаній, чий офіс налічує невелику кількість працівників.

Спостерігається тенденція росту рівня вакантності площ за рахунок обмеженого рівня обсягу валового поглинання та скорочення площ, а також постійне зниження орендної ставки від початку року. Прогнозується подальше збереження даних тенденцій до покращення ситуації на військовому фронті. Упродовж року тенденція чистого поглинання негативна та потенційно такою і залишиться взимку, так як попит залишається низьким, а орендарі оптимізують витрати на приміщення. За позитивним прогнозом більшість жителів повернеться назад в столицю, якщо з початком весни 2023 року події на фронті будуть позитивними. При таких умовах до кінця наступного року показники ринку комерційної нерухомості набудуть позитивної тенденції.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку комерційної нерухомості в Києві
1.1. Опис ринку комерційної нерухомості
1.2. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу, проблеми розвитку)
1.3. Основні фактори впливу на ринок в період війни
2. Аналіз сценаріїв які побудувалися між орендарем та орендодавцем під час війни
3. Ціна та ціноутворення на ринку
3.1. Динаміка цін на приміщення (2022 рік)
3.2. Середні поточні ціни на приміщення
3.3. Опис факторів, що впливають на формування ціни, структура
4. Аналіз попиту на ринку
4.1. Структурування та сегментація комерційної нерухомості
4.2. Потреба в послузі
4.3. Ступінь задоволеності споживачів
5. Висновки
5.1. Аргументи за повернення (збільшення) орендної плати
5.2. Аргументи проти повернення (збільшення) орендної плати
5.3. Заключне рішення

Перелік таблиць:

1. Динаміка цін на офісні приміщення у м. Київ за 1 кв.м. 2021-2022 рр.
2. Динаміка цін на сухі складські приміщення у Києві за 1 кв.м. 2021-2022 рр.
3. Динаміка цін на холодні складські приміщення у Києві за 1 кв. м. 2021-2022 рр.
4. Середні поточні ціни у Києві за 1 кв.м. 2022 р.

Перелік графіків і діаграм:

1. Загальний офісний фонд м. Київ, тис. кв. м.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами