Виробники безалкогольних напоїв за 2023 рік збільшили сплату податків удвічі – Гетманцев. Дані по ринку від Pro-Consulting. FORBES
1053

Виробники безалкогольних напоїв за 2023 рік збільшили сплату податків удвічі – Гетманцев. Дані по ринку від Pro-Consulting. FORBES

Виробники безалкогольних напоїв та мінеральної води за підсумками 2023 року сплатили податків на суму 2,8 млрд грн, що вдвічі більше, ніж у 2022-му. Про це повідомив голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Ключові факти

  • Представники галузі сплатили податків на 2,8 млрд грн. За словами Гетманцева, 68,5% надходжень із зазначеної суми забезпечили «Кока-Кола», «Оболонь» «Красилівське» та виробнича фірма «Панда».
  • Гетманцев наголосив, що всі три лідери зі сплати податків мають вище середньогалузеве навантаження: «Кока-Кола» – і по ПДВ, і по податку на прибуток, «Оболонь» і «Красилівське» – по ПДВ, а «Панда» – по податку на прибуток.

Контекст

У 2022 році обсяг вітчизняного ринку споживання солодких газованих напоїв склав 1,3 млрд л, підрахували на запит Forbes в консалтинговій компанії Pro-Consulting. Тобто приблизно 37 л солодких напоїв на рік на одну людину, якщо рахувати кожного українця. Для порівняння, у Великій Британії цей показник становить 79,4 л.

Вас може зацікавити готовий аналіз ринку функціональних напоїв та ізотоніків України  – Pro-Consulting актуалізує цей або будь-який інший звіт по ринку за вашим запитом. Також ознайомтеся з аналізом ринку енергетичних та слабоалкогольних напоїв в Молдові і аналізом ринку напоїв в Україні.

Весною 2023-го декілька десятків депутатів зареєстрували законопроєкт, який може встановити акциз на солодкі напої в Україні. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.

У грудні 2023 року Кабмін ухвалив Національну стратегію доходів до 2030-го. Це детальний план, що описує, як Україна поступово житиме за рахунок власних ресурсів. Серед планів уряду – запровадження з 2027 року акцизу на підсолоджені цукром напої.

Джерело: FORBES

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами