Карантин в Україні триває, але для бізнесу карантин неприйнятний. У нинішній час багато галузей економіки як України, так і всього світу зазнали глобальних змін. Деяким бізнесам довелося призупинити свою діяльність через обмеження з боку уряду, інші ж просто вирішили перечекати поточний період до стабілізації. Однак, будь-яка криза - це не тільки занепад економіки, а й час можливостей, час оцінити зміни правил гри і почати діяти на випередження. Думати про розвиток і планування стратегії власного бізнесу на період після закінчення пандемії необхідно вже зараз.
Коронавірус згубно впливає не тільки на людство, а й на багато галузей економіки. Проте, не всі галузі переживають погані часи.
Ряд бізнесів не тільки залишається «на плаву», але і стабільно нарощує свої оберти. До таких належать:
РИНОК ТАКСІ
Після того, як уряд скасував роботу метрополітену в 3-х містах України і обмежив роботу громадського транспорту (допускається тільки перевезення співробітників критично важливих сфер життя міста і тільки за перепустками), попит на послуги таксі неабияк збільшився. При відсутності можливості переміщення громадським транспортом, багато людей, в тому числі і з низьким доходом, змушені користуватися послугами таксі. Незважаючи на те, що більшість людей працюють на дому віддалено, тобто з одного боку начебто як попит знизився, з іншого боку - та частина водіїв, які надавали послуги таксі на власному авто - неабияк зменшилася. Uber, Bolt і Uklon надали можливість співробітникам медичних служб, їздити на роботу і з роботи на таксі, тим самим взявши на себе витрати на оплату поїздок перед водіями.
Тому ринок таксі (управління парком автомобілів) був, є і буде затребуваним.
У нас ви можете ознайомитися зі структурою готового дослідження ринку послуг таксі в Україні, підготовленого в березні 2020р. Так само дане дослідження ринку послуг таксі є доступним до покупки в каталозі готових проектів
ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ І АПТЕЧНИЙ РИНОК
Даний ринок в розрізі поточної ситуації в країні і світі розвивається ще більшими темпами, ніж при стабільній ситуації. Обсяги роздрібних продажів аптек в 2019 р перевищили позначку в 100 млрд. грн., серед яких лікарські препарати займають 86 млрд. грн. На сьогодні неабияк зріс попит на противірусні препарати і ліки для профілактики. Потреба в фармацевтиці зростає як з боку держави, так і з боку роздрібних споживачів (в тому числі і бізнесменів, які закуповують препарати в рамках благодійних проектів). Фармацевтика - це саме та категорія товарів, яку український споживач, при сьогоднішніх реаліях і дефіциті деяких препаратів, готовий купувати практично за будь-яку ціну. Через підвищення курсу долара, подорожчання логістики та її ускладнень, будуть порушуватися строки поставок імпортних лікарських засобів і збільшуватися їх вартість, що спричинить за собою збільшення внутрішнього виробництва ліків-аналогів.
Pro-Consulting провела і опублікувала в каталозі готових проектів звіт з фармацевтичного і аптечногу ринку України. Дане дослідження ринку також підготовлено в березні 2020р.
РИНОК МІНІМАРКЕТІВ
FMCG-рітейл також одна з галузей, яка сьогодні збільшує свої доходи. Багато споживачів намагаються запастися продуктами харчування і споживчими товарами. Крім того, очікуючи збільшення інфляції і підвищення курсу долара, попит на FMCG товари стрімко зростає. Ростуть як продажі в самих магазинах, так і за рахунок доставки кур'єрських служб. Щорічно зростає як кількість супермаркетів/мінімаркетів, так і їх сукупний дохід, а на ринку з'являються нові локальні гравці.
Аналіз ринку мінімаркетів в м. Київ за 2017-2019 рр. був підготовлений в березні 2020р. і доступний до покупки в каталозі готових досліджень ринків у нас на сайті
РИНОК МІКРОКРЕДИТУВАННЯ
Кількість запитів в інтернеті на «онлайн мікрокредитування» щороку зростає, як і обсяги виданих фінансовими компаніями онлайн-мікрокредитів. Більш просте і швидке отримання мікропозик в фінансових компаніях, в порівнянні з банками, стимулює людей звертатися саме до подібного роду компаній. Більше третини споживачів на ринку онлайн-мікрокредитування беруть мікропозики, як «гроші до зарплати». За даними опитування Gradus, у більшості українців не вистачить фінансових ресурсів, щоб пережити більше місяця карантину. Зокрема, тому найближчим часом темпи зростання видачі мікрокредитів виростуть ще більше, ніж зазвичай. Після стабілізації ситуації в країні, темп зростання видачі мікропозик знизиться, проте залишиться на високому рівні і буде далі показувати позитивний приріст.
З готовим оглядом ринку мікрокредитування онлайн України, підготовленого в лютому 2020 року, також можна ознайомитися в каталозі готових проектів
РИНОК МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ
Щодня кількість заражених в Україні коронавірусум збільшується. Всі ми сподіваємося на краще і бажаємо всім міцного здоров'я. Але як показує досвід інших країн, готовим бути потрібно до всього. Сьогодні на ринку України існує дефіцит не тільки серед медичних масок і антисептиків, але і вже простежується брак медичних рукавичок, які крім медичного персоналу, масово скуповують і звичайні споживачі. Продажі шапочок і бахіл, медичних халатів і комбінезонів нарукавників - також зростають, у зв'язку з тим, що мед. персонал, навіть який не має прямого контакту з зараженими коронавірусом, потребує посиленого захисту. У 2019 р виросли показники як імпорту, так і експорту даних мед. виробів в порівнянні з 2018 роком.
Ми пропонуємо увазі зацікавлених бізнесів і інвесторів України та світу свіжі готові дослідження ринків медичних виробів, вже розміщених в магазині готових проектів на нашому сайті, а саме:
Компанія Pro-Consulting допоможе Вам як успішно вийти на ці ринки, так і перспективно розвивати вже діючий бізнес. Дослідження даних ринків були проведені нашими аналітиками в цьому році і вже доступні до придбання. Під кожен ринок, в залежності від різних факторів, ми також зможемо розробити маркетингову стратегію, яка буде актуальна на сьогоднішній день, крім того, врахувати адаптацію бізнесу після стабілізації ситуації в країні і світі.
Якщо Вам цікаві інші ринки - дуже велика ймовірність того, що ми їх досліджували раніше. Тому зможемо актуалізувати дослідження минулих років або провести аналіз ринків, які також актуальні на сьогоднішній день, наприклад:
А в зв'язку з тим, що нині ситуація змінюється з кожним днем, наша компанія надасть вам маркетинговий супровід - коригування стратегії на регулярній періодичній основі.
Бажаємо міцного здоров'я Вам і Вашому бізнесу!