Пастораль без гармонії: аналіз ринку заміської нерухомості Києва
4061

Пастораль без гармонії: аналіз ринку заміської нерухомості Києва

Про власний будинок мріють багато українців. Жити на природі, дихати свіжим повітрям, самому господарювати на своїй присадибній ділянці, далеко від сусідів і без залежності від комунальних служб - таким видається киянам заміське життя. І при наявності коштів, таке життя собі цілком можна влаштувати.

В кінці 2018 року в Києві і його околицях продавалося понад 8,4 тис. будинків. Майже половина з них (46%) знаходиться в Києво-Святошинському районі. На другому місці за пропозицією Бориспільський - 14%, далі йдуть Васильківський - 12%, Обухівський - 11%, Вишгородський -9% і Броварський - 8% райони.

Пропоновану на ринку Києва заміську нерухомість можна розбити на кілька цінових категорій. У найдешевшу входять невеликі будинки до 100 м2, які продаються за 30-50 тис. доларів. В межах цієї вартості можна придбати дачу; котедж, побудований за «канадською» технологією, частину таунхауза, невелику будівлю під чистову обробку.

Найпоширенішою пропозицією є будинки від 100 до 200 м2 за 50-100 тисяч доларів. Вони в основному зведені з піно - або газобетонних блоків і вимагають ще внутрішньої обробки.

Повністю готові будинки обходяться значно дорожче. До них можна віднести цегляні котеджі площею від 150 м2, побудовані за індивідуальним проектом і з якісною обробкою. За таке житло доведеться віддати вже не менше $ 150 тисяч. Ну і четвертий тип - це розкішні особняки від 500 м2 з цінником до декількох мільйонів доларів.

Як бачимо, будинки пропонуються на будь-який смак і гаманець. Найдешевші продаються практично за ціною собівартості будівництва, адже щоб побудувати будинок, необхідно затратити від 500 до 850 доларів на квадратний метр. Але незважаючи на це, пропозиція на ринку заміських будинків Києва значно випереджає попит, і в цьому немає нічого дивного.

Незважаючи на всю красу життя в своєму будинку, в умовах України її гідності часто переходять в недоліки. Так, за містом набагато більше проблем з безпекою. Обладнати сигналізацію, організувати охорону за межами міста набагато дорожче, тому і злочинів проти власності громадян там більше. Ще одна складність пов'язана з недостатньою розвиненістю інфраструктури. Вранці траси, що ведуть до Києва, завантажені автомобілями поспішають на роботу громадян. Крім того, в передмістях мало розважальних і торговельних закладів, тому за дозвіллям і шопінгом також доводиться їздити в місто. Ну і не треба забувати про те, що містити приватне домоволодіння набагато більш обтяжливо як фінансово, так і фізично. Необхідно самому піклуватися про обслуговуванні будинку та прибудинкової території, вирішувати періодично виникаючі проблеми і виправляти несправності, і виявляється, що незалежність від ЖЕКу або ОСББ виливається в додаткову копійчину. З вищевикладеного випливає, що перспективи ринку заміської нерухомості безпосередньо пов'язані з динамікою зростання доходів населення України та інфраструктурного розвитку країни. При позитивних зрушеннях на цих напрямках, кількість бажаючих оселитися в приватних будинках буде рости.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами