В Україні знайдеться не дуже багато людей, які не знали б запаху лаванди. І це не тому, що вона росте у нас на кожному кроці, а тому, що лавандова олія широко застосовується в парфумерії та медицині.
Світовий ринок лавандового масла постійно збільшується в середньому на 6,5% на рік. За прогнозами, через п'ять років його обсяг складе 124,2 млн доларів США, тоді як в 2016-му він був всього $ 76 млн.
Це, звичайно, не мільярди, але якщо зайняти нішу на такому перспективному ринку, то цілком можна з упевненістю дивитися в завтрашній день. Таке розуміння є, наприклад, в Болгарії, яка є світовим лідером з виробництва лавандового масла.
В українських підприємців також є всі шанси розширити свою присутність в цьому секторі економіки, тим більше що в нашій країні є прекрасні умови для вирощування лаванди і ємний європейський ринок поруч.
Отже, в інвестиційній привабливості лавандового бізнесу ми переконалися, пора приступити до практичних кроків. Для цього можна скористатися бізнес-планом, розробленим аналітиками Pro-Consulting.
В результаті реалізації проекту, ви отримаєте господарство з вирощування лаванди на площі в один гектар. Територіально воно повинно знаходитися на півдні країни, так як лаванда - рослина теплолюбна. Крім самого поля, до складу виробничого комплексу увійдуть:
З вашого гектара ви зможете щорічно отримувати 6,5 тонн квіток лаванди і продавати її виробникам олії в липні і серпні в співвідношенні 60% і 40% відповідно.
Рентабельність продажів даного підприємства складе 35%, тобто кожен долар доходу буде приносити інвестору більше 35 центів чистого прибутку.
Отримані додаткові ресурси можна буде спрямувати на удосконалення бізнесу шляхом закупівлі лінії для самостійного випуску ефірного масла з вирощеної сировини. Але цей відповідальний крок повинні випереджати ретельні розрахунки в рамках окремого бізнес-плану, і Pro-Consulting готовий його написати.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: