Від краси до вигоди: бізнес-план вирощування обліпихи вже готовий
796

Від краси до вигоди: бізнес-план вирощування обліпихи вже готовий

Кому не відомий цей кущ з красивими золотистими плодами? Обліпиха - це давній мешканець багатьох українських подвір'їв. Раніше її вирощували в основному в декоративних цілях. Зараз же ситуація змінилася, і на обліписі можна побудувати прибутковий бізнес.

Світовий ринок обліпихи, разом з продуктами на її основі, у 2017 році становив $ 18 млрд, що на 5,1 млрд більше, ніж в було в 2012 році.

З обліпихи можна робити ті ж продукти, що з інших видів ягід, але найдорожчим є масло обліпихи, яке використовується в косметології та медицині.

Обліпиха може рости на всій території України і вже близький той день, коли її почнуть масово вирощувати наші фермери. Поки ж серйозним виробництвом цієї ягоди займаються всього кілька господарств, тому новому підприємству ще легко зайняти свою нішу на ринку, що росте.

Для організації вирощування обліпихи, скористайтеся бізнес-планом, розробленим аналітиками компанії Pro-Consulting.

Даним проектом передбачається культивування ягоди на площі 10 гектарів і продаж зібраного врожаю в свіжому і замороженому вигляді.

На створення обліпихової господарства буде потрібно $ 500-550 тис., з яких 40% піде на закупівлю техніки і обладнання та по 12% - на будівельні роботи та придбання саджанців. Так як в перший рік ми урожай не отримаємо, то передбачено 17% інвестицій відправити на фінансування підприємства в цей час.

Обліпиха починає плодоносити на 3-4 рік життя, тому проектом передбачена посадка 2-х річних саджанців, які дадуть першу продажну партію ягід на 2-й рік. На один гектар площі знадобиться 1500-1700 саджанців. Ця рослина є дводомною, і садити її краще з розрахунку один чоловічий кущ на 8-12 жіночих.

Операційні витрати підприємства на 39% будуть складатися з зарплати персоналу і на 20% - з оплати комунальних послуг (електроенергії). Самі ємні виробничі витрати: внесення добрив і мульчування ґрунту - 13%, придбання тари і транспортування врожаю - 11%.

Штат працівників господарства буде складатися з 16 осіб: 6 постійних і 10 сезонних, що дозволить оптимізувати розмір фонду оплати праці.

Виручка від продажу першої партії ягід складе близько $ 170 тис., а коли кущі досягнуть максимальної врожайності, вона дійде до $ 700 тис. на 7-8ий рік.

Як бачимо, обліпиха може стати для інвестора золотий ягодою не тільки за кольором, але і по прибутковості.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами