Відчуття наближення тісняви: огляд ринку торгової нерухомості Києва
4178

Відчуття наближення тісняви: огляд ринку торгової нерухомості Києва

Приміщення для розміщення торгових точок користуються попитом тільки в разі хорошого функціонування в країні споживчого ринку. Якщо купівельна активність населення зростає, то місцеві рітейлери відкривають нові магазини, а значить стають затребувані відповідні об'єкти нерухомості.

Насиченість міст України площами для торгівлі нерівномірна. Найбільша щільність населення в Києві. Крім того, в столиці вище рівень зарплат. Торгівля нерухомістю тут представлена ​​безліччю центрів, мереж і окремих об'єктів. За кількістю потенційних покупців на 100 м2 столиця є одним з лідерів серед українських обласних центрів. Незважаючи на це, Київ ще недостатньо забезпечений торговими площами. Особливо помітно відставання Києва по насиченості місцями для торгівлі в порівнянні з іншими європейськими столицями.

 

Зниження купівельної спроможності українців в 2014-2015 роках гнітюче позначилося на економічному становищі багатьох столичних ритейлерів. Торговці були більше стурбовані не розширенням бізнесу, а прагненням вижити на ринку. Тому попит на нові площі для торгівлі різко впав, а зведення багатьох нових об'єктів було призупинено.

Перші ознаки пожвавлення ринку з'явилися в 2016 році. У Києві відкрився найбільший в Україні торговий центр - Lavina Mall. Завдяки цьому різко збільшилася пропозиція торгових площ в столиці, їх вакантність підвищилася з 7,2% до 12,1%.

Поліпшення економічного становища в Україні в цілому і в столичному регіоні зокрема стало причиною розширення торгової діяльності. За 9 міс. 2017 року було затребувано багато місця в київських торгових центрах, вакантність їх площ знизилася з 9,7% до 6,1%. Дана тенденція продовжувала діяти і в останньому кварталі.

Посилення інтересу рітейлерів до торгової нерухомості зіграло на руку орендодавцям. На піку кризи вони змушені були погоджуватися на зниження орендної плати, переукладати договори з фіксацією курсу долара на певному рівні, в той час, як він показував бурхливе зростання. В даний час угоди про оренду укладаються з чіткою прив'язкою до валютного курсу, а максимальна ставка оренди до третього кварталу 2017 року сягнула $ 860 / м2 на рік.

Подальше зростання доходів населення буде збільшувати рівень споживання, а значить сприяти розвитку торгівлі та підвищенню попиту на торговельну нерухомість. Для запобігання утворенню дефіциту на цьому ринку, необхідне збільшення обсягів будівництва нових об'єктів. В іншому випадку можна очікувати подальшого зменшення частки вакантних площ і зростання орендної плати.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 26.01.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами