Ринок медичних послуг в Україні зростає за рахунок появи нових лікарень і збільшення цін. Підвищуються обсяги надання медичних послуг приватними установами. Відкриваються нові недержавні клініки і лікарні, зростає конкуренція між компаніями. У той же час, загальний обсяг ринку скорочується в доларовому еквіваленті. Розвинена тіньова сфера оплати послуг лікарів державного сектора не дозволяє точно оцінити фінансові показники медичного ринку. Так як техніка для державних лікувальних установ закуповується переважно за рахунок бюджетних коштів, для визначення місткості ринку медобладнання використовуються дані бюджетного фінансування охорони здоров'я.
Також вам буде цікаво почитати аналітику ринку медичних послуг і ринку фармацевтики України
В Україні існує дворівнева система лікарень інтенсивного лікування. На першому рівні населенню надається планова спеціалізована консультативна та медична допомога інтенсивного лікування та догляду. На другому - забезпечується вторинна (спеціалізована) медична допомога пацієнтам в гострому стані захворювання або з хронічними захворюваннями, з обов'язковою наявністю відділень екстреної медицини.
У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку медичного обладнання України. 2020 рік
Для оцінки потреби лікувального закладу в обладнанні використовують відповідні Табелі оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення.
Згідно Табелю оснащення лікарень інтенсивного лікування, в її відділеннях повинно бути наступна мінімальна кількість обладнання:
- травматологічний пункт: апарат наркозний - 1; безтіньова лампа - 1; освітлювач рефлекторний - 1; стіл операційний - 1.
- Відділення анестезіології та інтенсивної терапії: біохімічний аналізатор - 1; апарат УЗД - 1; апарат ШВЛ - 7; електрокардіограф - 2; монітор пацієнта - 7; пульсоксиметр - 5; стіл операційний - 1.
- Хірургічне відділення: апарат ШВЛ - 2; дефібрилятор - 1; електрокардіограф - 2; монітор пацієнта - 1; пульсоксиметр - 1; стіл операційний - 2.
- Операційний блок: апарат інгаляційного наркозу - 2; апарат ШВЛ - 2; дефібрилятор - 2; кардіомонітор - 2; монітор - 1; монітор мембранний - 2; освітлювач безтіньовий - 12; освітлювач налобний - 5; пульсоксиметр - 1; стіл операційний - 4.
- Клініко-діагностична лабораторія: аналізатор біохімічний автоматичний селективний - 1; аналізатор біохімічний напівавтоматичний багатоканальний - 1; аналізатор імунологічний - 1; аналізатор колориметрический імуноферментний - 1.
Рекомендуємо огляд ринку медичних лабораторних послуг в Україні
На українському ринку медобладнання переважає імпортна техніка. В нашу країну завозяться як цілі апарати, так і його частини. Гуманітарна допомога в загальній структурі імпорту займає частку не більше 5% в натуральних показниках.
Державні медичні установи, які бажають придбати обладнання, роблять це через електронну систему тендерів, в яких беруть участь дистриб'ютори. Тендерна система дозволяє вибрати найкращу пропозицію на ринку за прийнятною ціною, яка може варіюватися в широких межах.
Також вас може зацікавити матеріал про ринок медичних послуг в Україні
У регіональному розрізі найбільша кількість медичної апаратури закуповується в м.Києві. Це пояснюється найбільшим в країні ліжковим фондом, який забезпечується наявністю в столиці великої кількості лікувальних установ, як місцевого рівня, так і загальнодержавних, науково-дослідних медінститутів і т.п. Ситуація в інших регіонах неоднорідна. В обласних лікарнях може не бути деяких видів обладнання, яке рідко використовується і вимагає значних фінансових ресурсів на покупку і обслуговування.
Якщо ви плануєте інвестувати в бізнес, рекомендуємо попередньо провести дослідження ринку
Перспективи розвитку ринку медичних послуг і, відповідно, медобладнання пов'язані з майбутнім реформуванням сфери державної медицини, яка займає домінуюче становище в галузі надання медичних послуг населенню. Скорочення тіньового сектора за рахунок прозорої системи оплати послуг, надання більшої самостійності медустановам у використанні заробленого і розширення бюджетного фінансування дозволять збільшити обсяг легального ринку.
Позитивний вплив на ринок медпослуг надасть також подолання кризових явищ в економіці країни. Зокрема, підвищення купівельної спроможності населення буде сприяти як задоволенню відкладеного попиту на медпослуги, так і появи у людей нових потреб в цій галузі.
Якщо у вас є ще пару хвилин, прочитайте про результати аналізу ринку стоматологічних послуг в Києві
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: