Гроші з приємним запахом: підготовлений бізнес-план вирощування в Україні лаванди
4754

Гроші з приємним запахом: підготовлений бізнес-план вирощування в Україні лаванди

Українська земля може давати людині не тільки їжу, але і бути джерелом коштів для підтримки здоров'я і краси. Йдеться про вирощування лікарських рослин, які використовуються в медицині і парфумерії. На сьогоднішній день потреби нашої країни з даного виду сировини забезпечуються вітчизняним виробництвом лише на 65,6%, решта - імпортні поставки. Відправляються українські лікарські трави і на міжнародний ринок. Після падіння обсягу їх експорту в 2013-2014 роках, в наступні часи спостерігалося зростання цього показника.

Можливо, вам також буде цікаво прочитати аналітичний матеріал про бізнес-план вирощування міскантусу


Рисунок. Динаміка експорту та імпорту рослин для парфумерії та медицини, тонн

 

* Дані сайту Фіскальної служби України

Бізнес на лікарських травах привабливий тим, що на невеликій ділянці землі можна отримувати непоганий прибуток. В цьому плані звертає на себе увагу така рослина, як лаванда. У неї широка область використання, але найбільшим попитом користується лавандова олія. Сьогодні в Європі випускається 60% світового обсягу даної продукції, а найбільшим її виробником стала Болгарія.

Також почитайте статтю про організацію торгівлі спеціями як бізнес

Україна має не менше потенційних можливостей з вирощування та переробки лаванди. З кожного гектара плантацій можна отримувати 60-70 кг ефірного масла, вартість якого на ринку коливається від 100 до 270 доларів. Крім того, добре продається лавандова вода (гідролат), що є побічним продуктом при виробництві масла. Літр такої води з Болгарії коштує в нашій країні 45-50 доларів.

Аналітики Pro-Consulting пропонують еволюційний шлях розвитку лавандового господарства. Оскільки устаткування для отримання масла досить дороге, спочатку можна зосередитися тільки на вирощуванні та продажу квіток даної рослини, а потім поступово розширювати виробництво.

Для того, щоб не упустити нічого при плануванні майбутнього бізнесу, вам необхідно розробити бізнес-план підприємства

Бізнес-план такого підприємства вже підготовлений. Для його реалізації необхідна земельна ділянка площею один гектар в регіоні, сприятливому для росту лаванди. Для цього підходять південні райони нашої країни, так як рослина теплолюбна. Іншими факторами успіху є склад грунту і близькість джерел води.

Планом передбачено проведення наступних робіт:

  • буріння свердловини;
  • будівництво ангара;
  • підготовка грунту;
  • установка системи крапельного зрошення.

Також рекомендуємо почитати про бізнес-план виробництва ефірних масел

На гектарі, згідно з проектом, будуть посаджені 18 тис. саджанців лаванди, які в липні-серпні дадуть урожай квіток вагою 6,5 тонн. Середня ринкова ціна кілограма даного продукту становить 410 грн.

Рентабельність підприємства запланована на рівні 36,4%, що означає більш 36 центів чистого прибутку в кожному доларі доходу. Отриманий прибуток в подальшому може бути інвестований як для розширення посадкової площі, так і для придбання устаткування переробної промисловості, що виведе дане господарство на наступний рівень розвитку.

 Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте про бізнес-план вирощування люцерни

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 27.03.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами