Чисті ягоди - подвійна вигода: пропонуємо скористатися нашим бізнес-планом для організації органічного ягідного господарства
3636

Чисті ягоди - подвійна вигода: пропонуємо скористатися нашим бізнес-планом для організації органічного ягідного господарства

Цінність натуральних вітамінних продуктів збільшується в міру того, як погіршується екологія на нашій планеті. Сьогодні у всьому світі поширюється концепція здорового харчування, згідно з якою ягоди і продукцію з їх участю необхідно їсти цілий рік. Завдяки цьому, попит на ягоди за останнє десятиліття подвоївся і продовжує рости.

Україна має величезні можливості по вирощуванню різних ягід, але з різних причин реалізуються вони ще не в повному обсязі. Основними видами ягід, які культивуються в нашій країні, є полуниця, малина і смородина.

Традиційно українські ягідники були орієнтовані на задоволення внутрішнього попиту, що гальмувало розвиток виробництва, так як ємність українського ринку ягід невелика через низьку купівельну спроможність населення. Однак, останнім часом наші ягідні аграрії активізувалися на зовнішньому ринку і стали нарощувати поставки продукції, що відповідає міжнародним стандартам, але за більш привабливими цінами, ніж у конкурентів. Таким чином, в 2017 році на експорті свіжих ягід вдалося виручити 66,5 млн доларів. Прогнозні розрахунки показують, що до 2024 року обсяг їх продажів зросте приблизно в три рази як в натуральному, так і в грошовому вираженні.

Для того, щоб отримати шматочок від цього експортного пирога, необхідно закладати нові ягідники вже сьогодні. Але ще більш прибутково вирощувати не звичайні ягоди, а органічні, тобто особливо екологічно чисті. Справа в тому, що ціна на них вище приблизно в три рази, а рентабельність вирощування в минулому році сягала 200%.

Однак, створити таке господарство не так просто. Для того, щоб продукція вважалася органічною, необхідно дотримуватися певних умов її вирощування і пройти сертифікацію.

На допомогу зацікавився даною темою інвестору прийде бізнес-план, розроблений аналітиками Pro-Consulting. Він передбачає організацію вирощування органічних полуниці, малини і смородини на площі 15 га. У проекті опрацьовані всі етапи створення та функціонування підприємства - від вибору ділянки землі до обладнання лінії передпродажної підготовки вирощеного врожаю.

Найбільша частка капіталовкладень - 45% від загального обсягу - піде на закупівлю саджанців. Придбання сільгосптехніки та іншого обладнання займе 19% вкладень, фінансування діяльності господарства до першого врожаю - 14%. Решта 22% будуть витрачені на проведення підготовчих робіт.

Згідно з розрахунками, всі витрачені на створення органічного господарства кошти повернуться у вигляді прибутку вже через п'ять років з невеликим (61,3 місяця) з урахуванням прийнятої норми дисконту.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 29.11.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами