Нові соціальні стандарти: прожитковий мінімум в Україні зростає
2594

Нові соціальні стандарти: прожитковий мінімум в Україні зростає

Кінець року в Україні видався небагатим на хороші події. Фактичний початок передвиборної кампанії і введення воєнного стану на частині території не надає великого оптимізму жителям нашої країни, проте є і позитивні новини. З 1 грудня поточного року в Україні підвищується прожитковий мінімум. Для працездатних громадян він збільшиться на 80 гривень і становитиме 1921 грн. Це означає, що громадяни, чиї доходи залежать від цього параметра, стануть отримувати трохи більше. Це стосується, наприклад, тих, хто працює неповний робочий день і чия зарплата менше 1 921 грн. Таких в Україні теж немало - 7,4% працівників мають зарплату менше мінімальної.

Підвищення соцстандартів продовжиться і в наступному році. Прожитковий мінімум буде збільшуватися в два етапи - з 1 червня та 1 грудня. Середній її розмір виросте на 174 гривні або 9,4%. З огляду на те, що рівень інфляції, закладений в бюджеті на 2019 рік, становить 7,4%, підвищення прожиткового мінімуму на 2% обжене інфляцію. Для працездатних громадян підвищення буде трохи більшим - 197 грн протягом року або плюс 10,3%. Таким чином, доходи найбідніших верств населення України перевищать рівень інфляції, якщо її вдасться утримати в запланованих рамках.

Крім того, в бюджеті на майбутній рік закладено і підвищення мінімальної зарплати з нинішніх 3723 грн до 4173 грн з 1 січня, що в відсотках складає 12,1%. Тобто, мінімалка також повинна обігнати інфляцію на 4,7%. Це повинно порадувати тих 4,5 млн українців, які отримують мінімальну зарплату.

Не залишаться без уваги і пенсіонери. Їх теж чекає перерахунок пенсій, який відбудеться в березні майбутнього року. Конкретна сума підвищення для кожного пенсіонера буде різною, залежно від стажу і зарплатних показників. Середній очікуваний розмір зростання пенсій оцінюється на рівні 20%.

В цілому в наступному році очікується зростання реальних доходів всіх категорій населення.

Дата розміщення: 30.11.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами