Бізнес-план організації вирощування лаванди в Україні: аромат і дохід майже як в Провансі
3338

Бізнес-план організації вирощування лаванди в Україні: аромат і дохід майже як в Провансі

У компанії Pro Capital Investment підготовлений бізнес-план створення господарства з вирощування лаванди на території України. Фінансова модель функціонування даного підприємства, побудована в рамках розробки проекту, свідчить про високу ефективність вкладення коштів в сферу лавандового виробництва.

Попередньо проведене маркетингове дослідження світового ринку лаванди і її похідних свідчить про наявність тенденції стійкого зростання попиту на цю культуру. Основною областю використання лаванди є отримання однойменної ефірної олії, якеашироко застосовується в косметичній, фармакологічній і харчовій промисловості. Глобальний попит на лавандову олію збільшується більш ніж на 6% в рік і, за прогнозами, до 2024-го обсяг його ринку перевищить 124 млн доларів США.

Дивитися шаблон бізнес-плану вирощування лаванди

Перевагою українських виробників лаванди є розташування нашої країни поряд з ємним ринком Євросоюзу, з яким укладено угоди про вільну торгівлю. Через п'ять років, коли посаджені сьогодні лавандові плантації вийдуть на пік врожайності, потреба Європи в лавандовому олії збільшиться в півтора рази в порівнянні з 2016 роком. А значить, у новоствореного господарства не буде проблем зі збутом на переробку вирощеної сировини.

Читати про бізнес-план виробництва ефірних масел в Україні

Проектом передбачено створення плантації лаванди на площі один гектар. Для цього необхідно буде провести наступні роботи:

  • буріння свердловини;
  • будівництво ангара;
  • підготовка ґрунту;
  • установка системи крапельного зрошення.

Правильне виконання всіх пунктів бізнес-плану організації вирощування лаванди дозволить отримувати 6,5 тон лавандової сировини щорічно. Згідно з розрахунками, рентабельність продажів підприємства складе 36,4%, що дозволить окупити всі вкладення в його створення протягом півтора років з моменту збору першого врожаю.

Бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами