Імпульс до зростання: огляд ринку приватних медичних послуг Харкова
4154

Імпульс до зростання: огляд ринку приватних медичних послуг Харкова

На українському ринку медичних послуг все ще переважає державний сектор, який залишився з радянських часів. Приватні медичні заклади зуміли зайняти поки тільки 10% ринку, що в 5-6 разів менше, ніж в розвинених європейських країнах. Разом з тим, темпи зростання частки приватної медицини в Україні високі. Ще в 2012 році вона становила всього 1% вітчизняного ринку.

Надії на підвищення ефективності української системи охорони здоров'я пов'язані з впровадженням в життя медичної реформи. В результаті повинна бути створене конкурентне середовище, в якому зможуть гармонійно розвиватися як державні, так і приватні медичні установи. Завдяки принципу «гроші ходять за пацієнтом» у медиків підвищиться зацікавленість у підвищенні якості своєї роботи.

Ситуація в медичній сфері міста Харків типова для великих промислових міст України. Підвищена щільність населення і забрудненість повітря сприяють виникненню і поширенню хвороб органів дихання. У 2016 році такі проблеми виявлені у 42,2% хворих місцевих громадян. Ще 18,4% страждали захворюваннями серцево-судинної, сечостатевої систем, а також шкіри.

Забезпеченість лікарями в Харкові вище середніх показників по країні. Попит на медичні послуги в регіоні зріс з початком військових дій в Луганській і Донецькій областях. Разом з появою переселенців з районів АТО, збільшилася і відносна кількість медперсоналу.

Серед лікарських спеціальностей в Харкові найбільше представлені стоматологи. На їх частку в 2016 році припадало 15,6% всіх лікарів регіону. З інших фахівців, 14,5% - це терапевти, 9,2% - педіатри. Частка хірургів менше, ніж в середньому по країні. Незважаючи на зростання онкологічних захворювань, онкологів в Харківській області всього 8 осіб. Катастрофічно не вистачає фтизіатрів для лікування органів дихання.

Приватні клініки Харкова сконцентровані в місцях з найбільшою щільністю платоспроможного населення і розвиненою транспортною інфраструктурою. Такими районами міста є Шевченківський, Московський і Київський. Їх популярність призвела до встановлення високої орендної плати за приміщення для бізнесу. Перспективними для розміщення нових приватних медустанов є Холодногорский і Московський райони. Вони активно забудовуються, потреба в якісній медицині зростає зі збільшенням заселеності, а вартість оренди поки порівняно низька. Промислові райони, такі як Новобаварський, Індустріальний та Немишлянська, найменш придатні для приватних клінік. Тут розміщуються в основному лабораторії для забору аналізів.

У 2014-2016 роках в Харківській області зменшилася кількість лікарень, що призвело до скорочення забезпеченості населення лікарняними ліжками на 3%. З іншого боку, збільшилася кількість амбулаторно-поліклінічних закладів. Їх відвідуваність в цей період постійно росла: на 2% в 2015 році і на 3% в 2016-м. Наведені дані свідчать про збільшення в регіоні попиту на медпослуги і наявності перспектив для створення нових приватних медустанов.

Подальший розвиток приватного сектора ринку медичних послуг Харкова буде залежати від динаміки зростання доходів населення і результатів проведення в Україні реформи системи охорони здоров'я.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами