Внесемо різноманітність в ягідне меню: бізнес-план вирощування ожини очікує реалізації
4563

Внесемо різноманітність в ягідне меню: бізнес-план вирощування ожини очікує реалізації

Дуже важко знайти людину, яка б не любила ягоди і не хотіла би вживати їх частіше. Популярні вони і в Україні. Потенційна місткість вітчизняного ринку ягід оцінюється в 200 тис. тон, що в грошовому вираженні відповідає $ 300 млн.

Зі зростанням доходів населення нашої країни, буде збільшуватися і попит на ягоди. Перші ознаки такої тенденції можна спостерігати вже сьогодні. Наприклад, виробництво малини і ожини в 2016 році зросло на 5% в порівнянні з 2015-м. Позитивний тренд, за попередніми даними, продовжився і в минулому році.

Обсяг виробництва малини і ожини, 2011– 2016 рр., тис. тон

* дані сайту Державної служби статистики України

Крім внутрішнього споживання, вироблені в Україні ягоди йдуть на експорт. Ягідні поставки за кордон постійно нарощуються, але ще далекі до того, щоб повністю наситити міжнародний ринок.

Поряд з полуницею, малиною, смородиною, традиційно лідируючими по виробництву, в Україні стала приділятися увага і вирощуванню нішевих культур, таких як ожина і агрус. Ці ягоди не менш корисні і смачні, ніж лідери ринку, але конкуренція в цьому сегменті поки не така сильна. Тому такі малоосвоєні ніші гарні для виходу на ринок нових ягідних господарств.

Завдяки використанню кращих сортів, передових технологій вирощування, пакування та транспортування, новостворене підприємство з виробництва ягід має можливість здійснювати конкурентні поставки як всередині України, так і за кордон.

Фахівці Pro-Consulting пропонують звернути увагу на таку перспективну ягоду, як ожина. Вона тільки набуває популярності на ринку і ще навіть не заслужила окремої позиції в держстатистиці. Врожай ожини традиційно додається до обсягів збору малини. Разом з тим, ожина за продуктивністю в 2-3 рази випереджає малину, і її вирощування вже сьогодні здатне приносити непоганий дохід агропідприємству. Відповідний бізнес-план вже підготовлений фахівцями компанії.

Для створення господарства необхідна підходяща для гарного росту ожини ділянка площею 10 гектарів. Правильний вибір її місця розташування є запорукою гарного врожаю. У бізнес-плані докладно описуються критерії визначення кращого місця.

Крім самої ділянки під плантацію ожини, господарству потрібно побудувати складське приміщення площею 400 м2 і оточити територію парканом довжиною 4,2 км. Для закупівлі необхідної для роботи сільгосптехніки знадобляться кошти в сумі понад $ 312 тис. Перелік техніки представлений в таблиці.

Перелік основної техніки

Бізнес-план розрахований на семирічний період. Підготовчий етап, що включає в себе підбір ділянки, придбання техніки, проведення першої посадки саджанців та догляд за ними, триватиме дев'ять місяців. Вже на другий рік з'явиться перший врожай і почнуться поставки ягід на реалізацію. Вкладені в проект кошти повернуться до інвестора, з урахуванням дисконту, вже через три з лишком роки (40,7 місяців).

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 15.03.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами