Своя ніша: що чекати від ринку ранніх овочів – коментар Олександра Соколова, генерального директора Pro-Consulting. Agrovery
1581

Своя ніша: що чекати від ринку ранніх овочів – коментар Олександра Соколова, генерального директора Pro-Consulting. Agrovery

Як розвивається ринок ранніх овочів, з ким конкурують вітчизняні виробники та чого їм чекати, розповідає Олександр Соколов, генеральний директор Pro-Consulting.

У структурі ринку ранніх овочів України переважають огірки і помідори, на частку інших овочів (кабачки, баклажани, перець і зелень) припадає не більше 5,5%. Це пов'язано з тим, що ранні овочі, в основному, вирощуються в теплицях, а відсутність сучасних технологій у більшості гравців, відсутність державної підтримки і жорстка конкуренція з боку імпортерів з країн з більш теплим кліматом і, як наслідок, більш дешевими плодами, не дозволяють галузі розвиватися в Україні.

Ємність ринку ранніх овочів в Україні в 2012-2017 в натуральному вираженні, тис. тонн.

Джерело: Служба статистики України

При цьому  вітчизняні овочі займають найбільшу частку на ринку. Це - питання споживчих переваг. Ранні овочі, де б вони не були вирощені, дорожче, і не всі споживачі можуть їх собі дозволити. Крім того, влітку, в сезон дешевих овочів відкритого грунту активізується сегмент овочевої консервації, яка і заміщає свіжі ранні овочі в будинках українців.

Про галузь

Особливості розвитку галузі в дуже складних умовах, в яких знаходиться вітчизняне овочівництво. Державна підтримка дуже низька, а попит на більш дорогі ранні овочі не настільки високий, щоб галузь росла істотно. Крім того, вітчизняні овочівники часто вдаються до використання додаткових хімічних засобів, що погіршує смакові якості овочів, і споживачі частіше віддають перевагу імпортним овочам.

Географія розвитку українського ринку дорівнює карті тепличних господарств. Лідерами залишаються Київська, Вінницька і західні області України.

Про ціни

Цінова політика на ринку ранніх овочів зберігається вже багато років - гравці намагаються знизити ціни за рахунок економії на виробничому процесі, щоб конкурувати з пропозиціями імпортерів, проте за рахунок цього страждає якість, що і призводить до низького попиту на такі овочі.

Про імпорт та експорт

Понад 95% овочів приходить з Туреччини. Турецькі овочі дешевше і за рахунок зручних логістичних умов успішно конкурують з українськими.

Що ж стосується експорту, то 75% українських ранніх овочів поставляється в Білорусь, ще 24% - в Польщу.

Про перспективи

Ринок ранніх овочів буде рости за рахунок стабілізації економічної ситуації. З одного боку, це дозволить стабілізуватися цінами на імпортні овочі та створити вітчизняним городникам комфортні умови для закупівлі техніки, добрив і посівного матеріалу. З іншого боку, імпортери отримують можливість встановлювати більш конкурентні ціни. Що ж стосується цінової політики в цілому, то з огляду на незначні зміни курсу за останні два роки, істотних змін в порівнянні з минулим роком очікувати не варто.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 04.05.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами