Свиня-скарбничка віддасть більше вкладеного: створений план організації перспективної свиноферми
3969

Свиня-скарбничка віддасть більше вкладеного: створений план організації перспективної свиноферми

Вітчизняне тваринництво останнім часом переживає не найкращі часи. Відбувається скорочення поголів'я в усіх його сегментах. На початок 2017 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість великої рогатої худоби зменшилося на 1,8%, птиці - на 0,8%, свиней - на 5,8%.


Рисунок. Динаміка поголів'я худоби в Україні, млн. голів.
 

За даними Державної служби статистики України


В даний час поголів'я свиней в Україні налічує 6,67 млн ​​голів. В останній рік, воно скорочувалося швидше, ніж кількість птиці та великої рогатої худоби.
Негативно на вітчизняний ринок свинини впливають такі чинники:
• недостатня кормова база, особливо в сегментах концентрованих і зернових кормів;
• подорожчання імпортних кормових добавок;
• зростання вартості енергоносіїв;
• низький рівень держпідтримки галузі, скасування податкових преференцій;
• спалах африканської чуми свиней;
• тіньовий ринок м'яса, в тому числі його нелегальний імпорт.
Однак, якщо порівняти кількісні показники з докризовим 2013 роком, то вони будуть на користь свинарства. Воно зменшилося на менший відсоток, ніж птахівництво або вирощування ВРХ. У фермерських господарствах навіть спостерігається зростання поголів'я свиней в період 2014-2017 років на 1,68%, тоді як на великих аграрних підприємствах і в домогосподарствах воно скоротилося на 6,59% і 21,87% відповідно.
Підвищений інтерес фермерів до розведення свиней пояснюється найбільшим рівнем рентабельності цієї галузі тваринництва. За останні п'ять років він становить 5,1%. У той же час, цей показник для виробництва м'яса ВРХ знаходиться на позначці -36,2%, птиці - 6,9%.
Крім того, фермерські господарства мобільніші і оперативніше реагують на зміни обстановки на ринку, ніж великі підприємства. З іншого боку, фермери мають можливість впроваджувати у себе передові технології, які недоступні для індивідуальних домоволодінь.
З урахуванням поточних тенденцій на ринку, фахівцями Pro-Consulting розроблений бізнес-план створення свиноферми. Розміщені на ній 1250 свиноматок будуть здатні щорічно виробляти 30 тис. голів свиней, які будуть відгодовуватися для продажу із застосуванням найсучасніших технологій в цій галузі.
Розміщення ферми планується з урахуванням доступності кормової бази, а також зручності доставки свиней споживачам. При цьому слід уникати сіл, які підлягають в майбутньому знесенню або переселенню. Найбільша кількість поголів'я свиней в листопаді 2017 року була, за даними Мінагропроду, сконцентрована в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Львівській та Тернопільській областях.

Рисунок. Структура інвестиційних вкладень


 
Проектом не передбачено наявність на підприємстві лінії забою, а також обладнання для первинної та вторинної переробки свинини. Реалізація продукції ферми буде проводитися в живому вигляді шляхом самовивозу покупцем або доставки невеликих партій (до 10 голів) своїм транспортом. Тому для діяльності підприємства важливо наявність в регіоні розвинутої транспортної інфраструктури.
Проект розрахований на семирічний період. Вкладені кошти окупляться з урахуванням дисконту вже менше ніж через 5 років (54,4 місяці). Рентабельність інвестицій в проект складає 104%. Кожен вкладений в ферму євро принесе інвестору 1,04 євро чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 18.12.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами