Ринок зернових в Україні: 50% експорту йде в Євросоюз
828

Ринок зернових в Україні: 50% експорту йде в Євросоюз

Аналіз ринку зернових в Україні проведено компанією Pro-Consulting у квітні 2024 року. Маркетингове дослідження містить відомості про:

  • фактори, що мають найбільший вплив на ринок зернових в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
  • загальні показники і ємності даної сфери бізнесу за період 2021-2023 років;
  • структуру ринку зернових в Україні з урахуванням тіньового сектора;
  • розподіл ринкових часток основних суб'єктів даного напряму бізнесу;
  • динаміку виробництва та зовнішніх поставок цільової продукції;
  • середні ціни, фактори і політику ціноутворення на ринку зернових в Україні;
  • ефективність каналів збуту товарів ринку;
  • інвестиційну привабливість ринку зернових в Україні із зазначенням ризиків і бар'єрів для реалізації бізнес-проектів.

Готовий аналіз ринку зернових в Україні можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити готовий аналіз продажів зернових і олійних (соняшник, соя, ріпак) в Україні або аналіз ринку продуктів переробки пшениці в Азербайджані, Туркменістані, Вірменії, Казахстані, Вірменії, Туреччині.

Якщо ж ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, уже зараз ознайомтеся і збережіть собі посилання на типову структуру дослідження ринку.

Моніторинг ринку зернових в Україні протягом даного періоду засвідчує, що виробники цільової продукції зазнали значних збитків після початку широкомасштабної агресії Росії у зв'язку зі зменшенням посівних площ та зниженням урожайності. Крім того, окупанти вивезли понад 500 тисяч тонн зерна та інших сільськогосподарських продуктів з тимчасово окупованих територій.

У 2023 році спостерігався приріст врожаю за основними сільськогосподарськими культурами, що стало результатом адаптації виробників до умов воєнного стану. Деякі аграрії переключилися на вирощування олійних культур і цукрового буряку, але це не мало значного впливу на ринок зернових в Україні. На початку 2023 року відновився експорт зерна, проте восени виникли проблеми з блокуванням кордонів у Європейському Союзі, що негативно позначилося на функціонуванні даної сфери бізнесу.

За підсумками 2024 року очікується скорочення посівних площ під зернові культури та зменшення їхнього валового збору порівняно з попереднім роком.

Експорт товарів ринку зернових з України завжди відігравав ключову роль в економіці нашої країни. З початком повномасштабного вторгнення Росії морські шляхи були заблоковані, і це значно обмежило поставки в перші місяці. Однак країни ЄС зняли обмеження на торгівлю з Україною та запровадили «коридори солідарності», що дало змогу Україні експортувати зерно через європейські порти.

Також вам може стати в нагоді готовий аналіз ринку сої або аналіз продажів компаній на ринку засобів захисту рослин в Україні.

У липні 2022 року було підписано «зернову угоду» між Україною, Росією і Туреччиною під егідою ООН, яка забезпечила безпечний експорт зерна з окремих портів. Завдяки цій угоді оператори ринку зернових в Україні змогли наростити продажі в країни Євросоюзу на 65% протягом 2022 року. Основними експортними культурами залишаються кукурудза та пшениця, що становлять понад 93% від загального обсягу поставок зернових за кордон.

Аналіз ринку зернових в Україні свідчить про те, що після початку великої війни структура експорту сільськогосподарської продукції з України значно змінилася. У 2021 році до Європи прямувалося 32% загального обсягу експорту агропродукції, а за результатами 2023 року частка ЄС зросла до 50%. Це пов'язано зі зменшенням поставок в інші регіони: частка експорту до країн Африки знизилася з 14% до 7%, в Азію - з 19% до 12%, а в південно-східну Азію - з 13% до 4%.

Основною причиною таких змін стало блокування морських портів України, через які зазвичай здійснювалися зовнішні відвантаження. До вторгнення ці порти могли експортувати близько 7 млн тонн зернових культур щомісяця, тоді як максимальна пропускна спроможність альтернативних маршрутів становила лише 3,7 млн тонн.

Про інші аспекти поточного стану та функціонування цієї сфери економічної активності можна дізнатися з матеріалів маркетингового дослідження ринку зернових в Україні, розміщеного у магазині готових проєктів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок хлібобулочних виробів в Україні

Дата розміщення: 25.09.2024
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами