Ринок підйомної техніки в Україні: споживчі переваги
621

Ринок підйомної техніки в Україні: споживчі переваги

Аналіз ринку підйомної техніки в Україні проведено компанією Pro-Consulting у листопаді 2023 року. Маркетингове дослідження охоплює період 2019 - перше півріччя 2023 року і містить інформацію про:

 • загальні показники ринку підйомної техніки в Україні з розрахунком динаміки зміни його ємності протягом даного періоду;
 • сегментацію даної сфери бізнесу за видом і походженням товарів;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок підйомної техніки в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
 • діяльність, розподіл часток і конкуренції основних операторів;
 • виробництво та зовнішні поставки продукції ринку підйомної техніки в Україні;
 • середні ціни, фактори і політику ціноутворення на ринку підйомної техніки в Україні;
 • особливості попиту і споживання цільових товарів;
 • прогнозний стан ринку підйомної техніки в Україні у 2024-2027 роках;
 • інвестиційну привабливість галузі, ризики, бар'єри та рекомендації для реалізації бізнес-проектів.

Готовий аналіз ринку підйомної техніки в Україні можна придбати на сайті компанії. Також у Pro-Consulting є понад 2400 готових звітів по різним ринкам України та світу - скористайтеся пошуком у каталозі готових проєктів - будь-який звіт може бути актуалізований за вашим запитом.

Моніторинг ринку підйомної техніки в Україні показує, що після початку широкомасштабної агресії Росії 2022 року споживачі стали на 41% менше, ніж у попередній період, купувати нову техніку, надаючи перевагу вживаній або лізингу.

Ударом для ринку підйомної техніки в Україні стала майже повна зупинка основного споживача - будівельної галузі - у початковий період великої війни. У цей час пропозиція продажу та оренди спецтехніки приблизно в десять разів перевищила попит.

Якщо ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, попередньо перегляньте типову структуру дослідження ринку.

З летаргічного стану ринок підйомної техніки в Україні став виходити лише 2023 року слідом за активізацією будівельних робіт. Основними критеріями вибору техніки стали:

 • економічні: вартість машини, запчастин, технічного обслуговування, витрата палива;
 • технологічні: простота експлуатації, можливість виконати завдання максимально ефективно в умовах дефіциту висококваліфікованих кадрів.

Споживчий аналіз ринку підйомної техніки в Україні свідчить про те, що приблизно десята частина його обсягу забезпечується закриттям потреб державного сектору.

За результатами маркетингового дослідження ринку підйомної техніки в Україні виділено такі характерні особливості цієї сфери бізнесу:

 • ринок підйомної техніки в Україні критично залежить від імпорту;

Імпортними товарами повністю заповнені сегменти кранів-маніпуляторів, мультиліфтів, гідробортів, тому ринок підйомної техніки в Україні особливо чутливий до коливань валютного курсу, вартості логістики, доступності підготовлених працівників.

 • попит на ринку підйомної техніки в Україні важко прогнозувати;

Експлуатанти спецтехніки намагаються підтримувати її працездатність власними силами, а не купувати нову. Зростання і падіння попиту на даному ринку часто не корелює з активністю пов'язаних споживчих галузей. Лише форс-мажорні обставини, як-от сильні руйнування внаслідок обстрілів, можуть спричинити зростання потреби в товарах ринку підйомної техніки в Україні.

 • споживачі ринку підйомної техніки в Україні віддають перевагу дешевшому вживаному обладнанню або лізингу;

Середній вік експлуатованого парку ринку підйомної техніки в Україні становить 15 років.

 • в умовах поточної кон'юнктури конкурентну перевагу на ринку підйомної техніки в Україні отримує оператор, здатний найкращим чином і в короткий термін задовольнити запити споживачів.

Детально про актуальний стан, прогноз розвитку, інвестиційний потенціал цього напряму бізнесу можна дізнатися з матеріалів маркетингового дослідження ринку підйомної техніки в Україні, розміщеного у магазині готових проєктів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок будівельних матеріалів в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами