Ринок горіхів в Україні: нам є куди рости
2113

Ринок горіхів в Україні: нам є куди рости

Ринок горіхів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018 - 1 півріччя 2021 року. Маркетингове дослідження ринку містить загальні показники: обсяги виробництва і зовнішньої торгівлі; сегментацію за видами продукції, операторами, географією та іншими параметрами; особливості споживання; виявлені фактори впливу і тенденції розвитку даного напрямку бізнесу. Готовий аналіз ринку горіхів в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати і спрогнозувати будь-який ринок

Горіхи є незамінним компонентом ряду дієт, що належать до сфери здорового харчування, яка в даний час активно поширюється у багатьох країнах світу. За даними ФАО, світовий ринок горіхів в даний час входить в число тих, які найбільш динамічно розвиваються. Середній темп його щорічного зростання в грошовому виразі оцінюється в 7,8%, що означає збільшення експорту приблизно на $2 млрд на рік.

Найбільш популярним видом продукції на міжнародному ринку горіхів став кешью - його продажу щороку збільшуються на 17,2% або $760 млн. Найбільша позитивна динаміка експорту - 25-40% - спостерігається в сегментах нішевих горіхів - коли, бетеля, макадамії. Волоський горіх, на якому спеціалізується Україна, також добре продається за кордон, але темпи зростання в цьому сегменті помітно нижчі за середні по ринку, що означає поступове скорочення ринкової частки даної культури.

Також прочитайте огляд ринку горіхів і сухофруктів в Україні

Можливо, вам стане в нагоді  огляд ринку халви і східних солодощів в Україні

Моніторинг ринку горіхів в Україні проводився з урахуванням поділу його операторів на виробників та імпортерів. У нашій країні вирощується переважно волоський горіх, який займає 97,8% всіх горіхових насаджень. Вітчизняні садівники працюють в напрямку збільшення площ під фундук, мигдаль, фісташки, результати цих зусиль можна буде оцінити через кілька років.

Перспективи розвитку виробництва на ринку горіхів в Україні укладені в наявності ряду переваг цього напрямку агробізнесу, що забезпечують привабливий рівень рентабельності, а саме:

  • стабільний попит на продукцію в поєднанні з високими цінами;
  • можливість тривалого зберігання горіхів в очікуванні найбільш сприятливої ​​кон'юнктури ринку;
  • довгий період плодоношення горіхових садів з незначними витратами на догляд.

На сайті доступний до покупки повний звіт по ринку горіхів в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою проекту

Імпорт на ринок горіхів в Україні здійснюється з метою:

  • забезпечення власних виробничих потреб підприємств;
  • фасування для подальшої реалізації в торгових точках та закладах громадського харчування.

Споживчий аналіз ринку горіхів в Україні, проведений за даними Nutfruit.Org, показує, що в 2019 році кожен житель нашої країни з'їв у середньому 0,567 кг волоського горіха і 0,331 кг фундука. До цих показників можна ще додати 300-400 грам кешью, оскільки його імпортні обсяги в період, що досліджувався, можна порівняти з поставками фундука. Мигдаль і кокос, хоч і є лідерами імпорту, застосовуються переважно промисловістю - в кондитерських виробах, для отримання масел і так далі. З наведених даних випливає, що споживання горіхів в Україні відстає від аналогічних показників розвинених країн, і це свідчить про значний поки нереалізований потенціал зростання внутрішнього ринку горіхів в Україні.

Рекомендуємо також матеріал про ринок рослинного молока в Україні

Детальну інформацію про дану сферу бізнесу з прогнозом її розвитку читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку горіхів в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Вам може бути корисний огляд ринку хумус в Україні

Дата розміщення: 18.10.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами