Ринок молочної і лимонної кислоти в Україні: перспективна ніша для інвесторів
451

Ринок молочної і лимонної кислоти в Україні: перспективна ніша для інвесторів

Ринок молочної і лимонної кислоти в Україні аналізувався компанією Pro-Consulting за період 2019-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає розрахунок його ємності, перелік і цінові політики найбільших операторів, огляд державного регулювання галузі, особливості споживання, головні чинники впливу і тенденції розвитку даної сфери бізнесу. Готовий аналіз ринку лимонної і молочної кислоти в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок

Ринок молочної і лимонної кислоти в Україні включає такі види продукції, як:

 • молочна кислота (лактат, харчова добавка Е270);
 • лимонна кислота (харчова добавка Е330);
 • цитрат натрію (харчова добавка Е331).

Моніторинг ринку лимонної і молочної кислоти показує, що виробництво зазначеної продукції в Україні відсутнє. Ринок заповнюється виключно за рахунок імпорту. У той же час в нашій країні в значних обсягах вирощуються пшениця і кукурудза, які можуть використовуватися для отримання розглянутих речовин ферментативним способом.

Можливо, вам стане в нагоді матеріал про ринок продуктів переробки кукурудзи в Україні

Якщо до сировини, що містить велику кількість вуглеводів, додати дріжджі, то в процесі бродіння виділяються солі молочної кислоти - лактати, з яких можна отримати чистий продукт. Цим екологічним способом виробляють молочну кислоту для харчової промисловості. Існує ще технологія синтезу технічної молочної кислоти з оцтового альдегіду і синильної кислоти з подальшим піролізом результату їх реакції.

Також прочитайте огляд ринку молочної продукції в Україні

Споживчий аналіз ринку молочної і лимонної кислоти свідчить про те, що в Україні є значний попит на цю продукцію. Так, молочна кислота використовується при виготовленні:

 • цілого ряду продуктів харчування в якості регулятора кислотності та консерванту;
 • полімерів у хімічній промисловості;
 • косметичних і лікарських засобів;
 • текстильних і шкіряних матеріалів.

Схожа сфера споживання і у лимонної кислоти, яка є харчовою добавкою Е330. Вона проводиться тим же ферментативним способом з вуглеводневої сировини, переробленої штамами цвілевих грибів Aspergillus niger.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку лимонної і молочної кислоти в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку

Завдяки лимонній кислоті, освіжаючі напої мають приємну кислинку, рівномірне забарвлення і довго на псуються. Як лікарський засіб лимонна кислота покращує метаболізм організму, виступаючи каталізатором циклу Кребса.

Також лимонну кислоту застосовують:

 • в косметичному виробництві в якості регулятора кислотності і хелатуючого агента;
 • в нафтовидобутку для зниження pH-показника бурового розчину;
 • в будівельній галузі для уповільнення зчеплення цементних та гіпсових сумішей;
 • в електроніці для травлення друкованих плат;
 • у побутовій хімії для очищення нагрівальних елементів від накипу.

Також вас може зацікавити стаття про ринок сухих будівельних сумішей в Україні

При аналізі ринку лимонної і молочної кислоти в Україні окремо розглянуто цитрат натрію - сіль лимонної кислоти, яка використовується як харчова добавка. Як і інші солі натрію, цитрат підсилює смак продуктів харчування. Крім того, він виступає в ролі регулятора кислотності і емульгатора.

Цитрат натрію можна зустріти в складі:

 • освіжаючих напоїв з кислинкою;
 • пастили, суфле, мармеладу;
 • дитячого харчування;
 • молочних і кисломолочних продуктів.

Вам буде цікава аналітика ринку кисломолочної продукції в Україні

Фармацевти застосовують цю речовину для посилення дії вітаміну С, а також приготування консервуючого розчину для зберігання крові. Цитрат натрію додають в шампуні і мило для встановлення їх кислотно-лужного балансу.

У процесі аналізу ринку молочної і лимонної кислоти в Україні визначена його інвестиційна привабливість для організації внутрішнього виробництва. Вона базується на наявності хорошої місцевої сировинної бази і значною споживчою сферою, що має потенціал для подальшого зростання.

На сайті доступні до покупки понад 1900 готових аналізів ринків - перейдіть в каталог

Більш детальну інформацію по даному напрямку бізнесу і перспективи його розвитку читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку лимонної і молочної кислоти в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Якщо у вас є ще декілька хвилин, прочитайте огляд фармацевтичного і аптечного ринків в Україні

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами