Ринок електроенергетики України: не в коня корм
1762

Ринок електроенергетики України: не в коня корм

Ринок електроенергетики України аналізувався компанією Pro-Consulting за період 2017-2019 років з метою визначення його обсягу і структури, динаміки зміни основних параметрів, головних чинників впливу і складання прогнозів подальшого розвитку. Готовий аналіз ринку електроенергетики України можна придбати на сайті компанії.

У спадок від Радянського Союзу нашій країні дісталася потужна енергетика, основу якої складають атомні і теплові електростанції. Вони функціонують в рамках Об'єднаної енергетичної системи України. У 1996 році був створений оптовий ринок електричної енергії, який в повну силу заробив в 2000 році після організації держпідприємства «Енергоринок» та визначення порядку розрахунків за поставлену електроенергію. Зазначене державне підприємство є посередником між виробниками і споживачами на ринку електроенергетики України.

Можливо, вам також буде цікаво почитати аналітичний матеріал про бізнес на сонячних батареях

Аналіз ринку електроенергетики України показує, що за роки незалежності на ньому переважала тенденція зниження обсягів виробництва і споживання електроенергії. Це пояснюється деградацією промисловості, побудованої за радянських часів. Лише зі стабілізацією ситуації в національній економіці в 1998-2002 роках темп скорочення ринку електроенергетики сповільнювався, а з 2003 по 2007 спостерігалося його зростання. Однак, економічна криза, яка почалася після, швидко повернула ринок електроенергетики України до стану 2003 року. Болючого удару по ринку, що досліджували було завдано подіями 2014 року, які призвели до втрати контролю над частиною території країни. В результаті, за період 2013-2016 років виробництво на електроенергії в Україні скоротилося з 194,38 млрд кВт/год до 154,82 млрд кВт/год. У 2019 воно склало 153,9 млрд кВт/год, що стало найменшим показником за всі роки незалежності.

Також почитайте матеріал від травня 2020р. про те, як ситуація на нафтовому ринку вплинула на економіку України

У нас на сайті є до покупки готове дослідження ринку електроенергетики України (2020р.) - ознайомтеся зі структурою

У структурі ринку електроенергетики України в 2017-2019 роках основу продовжували складати атомні електростанції, що виробляють трохи більше 50% всієї електроенергії. На другому місці за обсягами виробництва перебували теплові електростанції і електроцентралі. Разом з тим, вироблення АЕС і ТЕС в 2019 році скоротилася на 1,7% і 5,1% відповідно в порівнянні з 2018-м. Така тенденція пояснюється стрімким розвитком альтернативної енергетики на тлі загального зниження енергоспоживання в країні. Так, виробництво електроенергії сонячними, вітровими і електростанціями на біомасі збільшилася за той же період на 110,5%. Що стосується сегменту ГЕС і ГАЕС, які також відносяться до енергетики на поновлюваних джерелах, то їх обсяг виробництва впав в 2019 році на 34,5% в порівнянні з роком раніше.

Також вам може бути цікавий матеріал про ринок газового конденсату в Україні

Введення карантинних обмежень спричинило подальше скорочення споживання електроенергії в країні, що зробило серйозний вплив на ринок електроенергетики України. Про нові реалії цього ринку можна буде судити після проведення додаткових маркетингових досліджень.

Якщо у вас є ще пара хвилин, ознайомтеся з матеріалом про деякі результати аналізу ринку сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами