Сонце стає доступнішим: про деякі результати аналізу ринку сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні
1197

Сонце стає доступнішим: про деякі результати аналізу ринку сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні

Відкриття в 1839 році ефекту перетворення світла в електричну енергію і створення в 1954 році перших сонячних батарей стало початком ери прямого використання енергії Сонця для задоволення енергетичних потреб людства. Уже сьогодні сонячні електростанції є одними з найпопулярніших серед всіх видів об'єктів енергетики, що не використовують невідновлювані корисні копалини. За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, 80% приросту потужностей відновлюваної електроенергетики в найближчу п'ятирічку даватимуть нові сонячні і вітрові електростанції.

Аналіз ринку сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні, проведений консалтинговою компанією Pro-Consulting, показує, що в минулому році на сонячну генерацію доводилося 65,5% електроенергії, що продається в нашій країні по «зеленому» тарифу.

Основний внесок у збільшення цієї частки було зроблено завдяки введенню в експлуатацію великих сонячних електростанцій, побудованих вітчизняними та зарубіжними компаніями, такими як «Енергопарк« Яворів »,« Нива Солар »,« Токмак Солар Енерджі ».

https://t.me/pro_consulting

У розвитку альтернативної енергетики активну участь бере і населення України. Так, за даними Держенергоефективності, СЕС потужністю до 30 кВт встановили 8850 українських домогосподарств, інвестувавши в це 180 млн євро, причому 1,4 тис. домогосподарств побудували свої сонячні електростанції протягом першого кварталу 2019 року.

На подальший розвиток ринку сонячної енергетики в Україні будуть робити істотний вплив зміни державної політики в сфері надання «зеленого» тарифу, спрямовані на його зниження. З 1 січня 2020 року вартість закупівлі електроенергії у об'єктів сонячної енергетики буде визначатися за підсумками аукціонів, на яких стане вигравати інвестор, який запропонував найменший тариф. СЕС домогосподарств, які претендують на отримання «зеленого тарифу», тепер можуть розташовуватися тільки на дахах або фасадах будівель або інших капітальних споруд.

Однак, незважаючи на зменшення прибутковості «зеленої» енергетики, її розвиток в Україні продовжиться, оскільки завдяки вдосконаленню технології виготовлення сонячних панелей, собівартість будівництва СЕС за останні вісім років знизилася в 3,6 рази.

Купити готове дослідження: ринок сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні. 2019 рік

Відповідно до результатів проведеного маркетингового дослідження, до 90% світового ринку сонячних батарей складають пристрої на основі кристалічного кремнію. Найефективнішими, але і дорогими, є панелі з монокристалічного кремнію, при виробництві яких з розплаву вихідного матеріалу вирощується цілісний кристал і розрізається на тонкі пластини. Виготовлення полікристалічних панелей має меншу собівартість, так як при цьому розплав просто заливається в форми і повільно охолоджується, але у цих батарей меншийий ККД у порівнянні з монокристалічними. Активно вдосконалюється технологія тонкоплівкових сонячних панелей, по якій елементи, здатні перетворювати світло в електрику, напилюються на плівку. При цьому виходить гнучка конструкція, якій можна надати будь-яку форму. Поки що ККД таких панелей набагато нижчий, ніж у моно- і полікристалічних, але використання таких напівпровідників, як селенід міді-індію, дозволяє значно скоротити різницю в ефективності.

Читати про бізнес-план створення СЕС в Україні

За підсумками аналізу ринку сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні можна прогнозувати зниження «зеленого» тарифу для сонячних електростанцій приблизно на 20% з наступного року. Нові великі СЕС будуть з'являтися в результаті конкурентної боротьби між інвесторами в ході аукціонів. Однак, завдяки істотному зменшенню вартості споруди сонячних електростанцій і збільшення їх ККД, проекти створення нових об'єктів сонячної генерації будуть мати достатню інвестиційну привабливість для подальшого розвитку даного ринку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами