Бізнес на сонячних батареях: тепло, світло і грошей повно
5942

Бізнес на сонячних батареях: тепло, світло і грошей повно

Ринок альтернативної енергетики в Україні продовжує бути інвестиційно привабливим сектором економіки. Про це свідчать результати аналізу цього ринку, а також розрахунки, що проводяться в процесі підготовки бізнес-планів «зелених» енергетичних підприємств.

Бурхливе зростання «зелені»

Про перспективність ринку «зеленої» енергетики в Україні говорить, в тому числі, той факт, що, за оцінкою агентства Bloomberg New Energy Finance, в 2019 році він посів перше місце в Європі і восьме у світі за привабливістю інвестицій. Всього за рік наша країна змогла піднятися в цьому рейтингу на 55 місць.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку

Сталося це завдяки спільної дії ряду факторів:

  • найвищий в Європі зелений тариф;
  • стабільні виплати за альтернативну електрику;
  • скасування ПДВ на ввезене для сонячних електростанцій обладнання.

Вражає і динаміка зростання інвестицій в альтернативну енергетику України: в 2017 році - $46 млн, в 2018 - $801 млн, за 9 місяців 2019 року - більше$ 2 млрд. Для виконання Енергетичної стратегії України, до 2035 року в «зелену» енергетику потрібно залучити ще 30 млрд євро інвестицій, тому уряд нашої країни зацікавлений в збереженні високої інвестиційної привабливості галузі.

Cонце рулить

Коли ми говоримо про ринок альтернативної або «зеленої» енергетики, то маємо на увазі всі джерела генерації - і вітрові, і гідро-, і сонячні електростанції, але саме останнім належить левова частка в загальному балансі. За даними компанії Pro-Consulting, в 2018 році встановлена ​​потужність СЕС становила 65,5% від сумарної потужності електростанцій, що працюють за «зеленим» тарифом.

Тут є готове дослідження: ринок сонячних батарей і сонячної енергетики в Україні. 2019 рік

Така увага інвесторів до будівництва саме сонячних електростанцій пояснюється простотою їх створення в поєднанні з високою рентабельністю виробництва електроенергії. З детальними розрахунками фінансової складової бізнесу на сонячних батареях можна ознайомитися в бізнес-плані сонячної електростанції, розробленому компанією Pro Capital Investment.

Взяти участь у розвитку «зеленої» енергетики в Україні можуть не тільки великі промислові інвестори, але і звичайні домогосподарства, зробивши бізнес на сонячних батареях. Кожна сім'я має можливість змонтувати на своєму будинку сонячну електростанцію потужністю до 50 кВт для того, щоб забезпечити електроенергією свої потреби, а надлишки продавати державі за «зеленим» тарифом. На кінець 2019 року такою можливістю скористалися близько 21 тис. українських домогосподарств, сумарна потужність СЕС яких склала 550 МВт. У 2019 році в цьому сегменті ринку відбулися деякі зміни. З одного боку, до «зеленого» тарифу тепер можна підключати тільки СЕС населення, встановлені на дахах будинків; з іншого - максимальна потужність цих електростанцій збільшена з 30 кВт до 50 кВт.

Замовити бізнес-план по стандартам UNIDO

Жирний «зелений» тариф і його метаморфози

Ключовим фактором інвестиційного буму в галузі альтернативної енергетики, звичайно, є надвигідний для генерації «зелений» тариф. Механізм викупу державою електроенергії з альтернативних джерел за завищеними цінами був запущений в Україні в 2009 році, і він продовжить діяти, як мінімум, до 2030 року.

Ціна на електроенергію за зеленим тарифом розраховується в євро, тому вона захищена від девальвації національної валюти. Так, в 2019 році були актуальні наступні розцінки на «зелену» електроенергію:

Разом з тим, у міру збільшення сумарної потужності електростанцій, підключених до «зеленого» тарифу, він все більше ускладнює загальну вартість електроенергії в нашій країні. Тому у владних колах існує думка про необхідність зниження «зеленого» тарифу, і навіть здійснюються деякі кроки в цьому напрямку. В результаті виникла невизначеність, яка спонукає деяких інвесторів стримати свою активність на ринку альтернативної енергетики України. Так, норвезька компанія Scatec Solar в кінці 2019 року призупинила будівництво сонячної електростанції на 65 МВт в Херсонській області, а компанія Vindkraft Ukraine заморозила споруди двох вітроенергетичних станцій сумарною потужністю 600 МВт в цьому ж регіоні.

Купити готовий бізнес-план СЕС

Інвесторів насторожив законопроект № 2543, внесений до Верховної Ради в грудні 2019 року, який передбачає впровадження механізму зниження «зеленого» тарифу для діючих і нових електростанцій.

Хибна тривога

Разом з тим, тривога інвесторів з приводу можливої ​​зміни «зеленого» тарифу, швидше за все, виявиться хибною. Перший варіант зазначеного законопроекту знято з розгляду парламентом, а прийшовшиий йому на зміну передбачає лише добровільну реструктуризацію договорів купівлі-продажу електроенергії з одночасним збільшенням терміну їх дії.

З урахуванням проблем із забезпеченням традиційної генерації енергоносіями, зацікавленість українського уряду в «зеленій» енергетиці буде тільки зростати, і руйнувати галузь непродуманими діями навряд чи хтось захоче. Тому бізнес-план сонячної електростанції від компанії Pro Capital Investment все ще залишається актуальним для українських і зарубіжних інвесторів, а компанія Pro-Consulting, як і раніше буде відслідковувати всі зміни на ринку альтернативної енергетики України, надаючи свої готові аналізи ринку зацікавленій аудиторії клієнтів.

Замовити дослідження вашого ринку можна тут

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 20.02.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами