Ринок паперових пакетів в Україні: в тренді витіснення пластику
774

Ринок паперових пакетів в Україні: в тренді витіснення пластику

Ринок паперових пакетів в Україні аналізувався компанією Pro-Consulting за період 2018-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає загальні показники - обсяги виробництва, імпорту і експорту, розрахунок ємності; перелік і характеристики найбільших операторів, розподіл часток між ними, особливості цінових політик; головні чинники впливу, тенденції розвитку та оцінку інвестиційної привабливості даного напрямку бізнесу. Готовий аналіз ринку паперових пакетів в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати будь-який ринок України і світу

Продукція ринку паперових пакетів в Україні використовується в основному в якості упаковки продовольчих і деяких промислових товарів. Обсяг ринку в період, що досліджувався, стабільно збільшувався завдяки дії ряду факторів, до яких відносяться:

 • наявність ринкових ніш, де товари можна упаковувати тільки в папір;
 • споживчі тренди, спрямовані на підвищення рівня екологічності життя;
 • світові тенденції відмови від пластикової упаковки і заміни її пакетами з біорозкладних матеріалів, в тому числі і паперовими;
 • оригінальність і естетичність паперової упаковки, особливо крафтової, яка приваблює покупців;
 • активізація діяльності сервісів доставки, продажів готових страв на виніс, яка посилилася під час карантинних обмежень, введених для боротьби з пандемією коронавірусу.

Також прочитайте огляд ринку биопластику в Україні, Європі, країнах Близького Сходу

Ринок паперових пакетів в Україні в 2021 році отримав додатковий імпульс для розвитку після прийняття Закону «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Цим нормативним актом забороняється використання тонких і надтонких поліетиленових пакетів. Після вступу цього нормативного акту в силу на початку 2022 року, з українських продовольчих магазинів зникнуть рулони «майочок», в які покупці зазвичай кладуть вагові товари, а сфера застосування паперових пакетів розшириться.

Також вам буде цікавий матеріал про ринок паперових стаканчиків в Україні

Моніторинг ринку паперових пакетів в Україні дозволив виділити наступні тенденції його розвитку в період, що досліджувався:

 • нарощування виробничих потужностей окремих виробників, розширення асортименту продукції, що випускається;
 • збільшення грошового обсягу ринку за рахунок зростання собівартості випуску паперових пакетів;

 • поява в галузі нових гравців;
 • підвищення експортних цін;
 • посилення екологічних вимог до пакувальних матеріалів - можливість вторинної переробки, швидке рокладання без виділення шкідливих речовин.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку паперових пакетів України (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою проекту

Примітною тенденцією ринку паперових пакетів в Україні, яка проявилася останнім часом, стала поява альтернативних технологій виготовлення паперу та продукції, виробленої з їх використанням. Так, в травні поточного року вітчизняна компанія Re-leaf реалізувала бізнес-ідею виробництва крафт-паперу з опалого листя. Щільність і міцність цього матеріалу дозволяють робити з нього пакети та іншу упаковку, а негативний вплив на навколишнє середовище виходить значно меншим, ніж від звичайного паперу.

Рекомендуємо прочитати про ринок гофрокартону і гофротари в Україні

Споживчий аналіз ринку паперових пакетів в Україні показує, що в даний час він орієнтований головним чином на сегмент В2В. Основними вимогами споживачів до паперових пакетів є:

 • міцність, достатня для безпечного транспортування товарів від виробника до кінцевого споживача;
 • відсутність яскраво виражених запахів;

Особливо це стосується пакетів для упаковки харчових продуктів, неприємний запах якої може відлякати покупців і вплинути на якість вмісту. Для сектору промислових товарів фактор запаху упаковки не такий сильний, але також має місце.

 • якість зовнішнього оформлення - однорідність кольору і структури паперу, поліграфія;
 • захисні властивості, які нейтралізують негативні зовнішні фактори;
 • відсутність токсичних елементів, можливість вторинного використання.

Більш детальну інформацію про дану сферу бізнесу та перспективи її подальшого розвитку читайте в готових матеріалах маркетингового дослідження ринку паперових пакетів в Україні, розміщеного в онлайн-магазині компанії Pro-Consulting.

Якщо у вас є ще пара хвилин, почитайте огляд ринку харчової упаковки в Україні

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами