Піде, як по маслу: про створення в Україні маслоекстракційного підприємства
3955

Піде, як по маслу: про створення в Україні маслоекстракційного підприємства

Рослинна олія є одним з найбільш затребуваних видів товару як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках. Наша країна є світовим лідером з виробництва соняшникової олії. На українських полях вирощуються також інші види олійних культур, такі як соя та ріпак, але, на відміну від соняшнику, їх вітчизняна переробка розвинена поки слабко.
Високий експортний потенціал олійних культур став причиною постійного збільшення посівних площ під ними. За 20 останніх років посіви соняшнику зросли в 3 рази, сої - в 75 разів, ріпаку - в 9 разів. Інформація про динаміку зміни посівних площ і врожайності олійних культур в період з 1995 до 2016 року відображена на діаграмі.


Рисунок. Динаміка посівних площ і врожайності соняшнику, сої та ріпаку в Україні
за 1995-2016 рр.
 

За даними Державної служби статистики
1 - без урахування території АРК


Разом зі збільшенням зборів насіння олійних, в Україні з кожним роком збільшуються потужності олійно-жирової промисловості. Це пояснюється більш високою рентабельністю продажу масла і супутніх товарів, ніж насіння. 90% наявних потужностей призначені для виготовлення соняшникової олії. На його тлі обсяги випуску соєвого і рапсового масла здаються незначними, але їх виробництво також має тенденцію до зростання.


Рисунок. Структура переробки основних видів олійних в Україні, тис. Т
 

За даними Асоціації «Укроліяпром»

В даний час виробництво соняшникової олії є одним з найбільш високодохідних видів бізнесу в Україні. Фахівцями компанії Pro-Consulting розроблений бізнес-план створення відповідного підприємства.
Завод вироблятиме соняшникову олію за передовою технологією прямої екстракції гексановим розчинником. Даний метод дозволить отримати найвищу ефективність переробки сировини і раціоналізувати використання енергетичних ресурсів.
Для розміщення підприємства необхідно вибрати регіон з розвиненою транспортною інфраструктурою, максимальною доступністю сировини та інших необхідних у виробництві ресурсів, а також мінімальною наявністю конкурентів. Слід також врахувати, що при роботі заводу будуть виділятися ароматичні речовини, пил і водяну пару. Тому необхідно мінімізувати вплив цих факторів на навколишнє середовище та населення регіону.
Плануємий маслоекстракційний завод включає наступні виробничі лінії:
• підготовки та пресування сировини;
• екстракції;
• рафінації та дезодорації;
• розливу та фасування в ПЕТ.
Крім цього, на підприємстві знадобляться такі додаткові технологічні майданчики, як котельня, вагова, електросилова.
Дохід майбутнього підприємства буде формуватися шляхом продажу рафінованої соняшникової олії, а також супутньої продукції: макухи і лушпиння.
Рентабельність продажів планується на рівні 13,8%, що означає отримання майже 14 центів прибутку з кожного євро доходу.

Рентабельність інвестицій в проект складе 179%, тобто кожен вкладений євро принесе інвестору 1,79 євро чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 11.01.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами