Примус до відповідального водіння: вступили в дію більш суворі правила для автомобілістів
2805

Примус до відповідального водіння: вступили в дію більш суворі правила для автомобілістів

Новорічний святковий марафон практично завершено. Залишилося зустріти Новий рік за старим стилем і поправити здоров'я на Водохреща. Прийшов час проаналізувати, як змінилося наше життя з приходом 2018 року.

Як з'ясовується, змін чимало. Наприклад, автомобілістам наказано їздити по місту повільніше, а контроль за дотриманням правил дорожнього руху і санкції за їх порушення посилені.

Відповідні постанови, що стосуються водіїв, уряд прийняв ще в першій половині листопада минулого року. Прийшов час їм вступити в дію.
Тепер максимальна швидкість в межах міста становить 50 км/год. При встановленні цього значення влада керувалася зарубіжною практикою. Саме така максимальна швидкість запропонована в містах ЄС і США, а також схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Вона дозволяє людині краще реагувати на надзвичайну ситуацію на дорозі. Так що водіям доведеться звикати до більш спокійної їзди. Правда, допустиме перевищення максимальної швидкості поки залишили старе - 20 км/год, але планується його зниження до 10 км/ч.

Погані новини для любителів паркувати свої авто в недозволених місцях. Тепер його на законних підставах зможуть евакуювати. Місця, де забороняється залишати машину, чітко прописані, і водіям варто уважно ознайомитися з відповідним розділом правил.

Ще одне істотне нововведення - це фіксація порушень ПДР за допомогою фото та відео засобів. Водії зі стажем вже стикалися з подібною системою з 2006-2007 роках, коли порушників приходили так звані «листи щастя» з фотографіями їх порушень і приписами оплатити штраф. Тепер ті часи повертаються.
До речі, і штрафи для неакуратних автолюбителів підвищені. Так, за перевищення швидкості доведеться заплатити не 510 грн, як в минулому році, а вже 3400. Така ж сума передбачена за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди. Якщо за кермом буде виявлено особу, що не має права управляти транспортом, то штраф становитиме 10,2 тис. грн, а якщо протягом року ця людина попадеться на такому ж порушенні, то їй доведеться розлучитися вже з 40,8 тис. грн. Ще більш суворо каратимуться спроби керувати автомобілем людині, яку позбавили цього права. На перший раз йому випишуть штраф в розмірі 20,4 тис. грн, на другий - 40,8 тис.

За їзду в нетверезому стані збільшено термін, протягом якого на водія може бути накладено стягнення, з 3 місяців до 1 року з моменту виявлення. Тепер і наслідки за вчинене в п'яному вигляді ДТП будуть для винуватця більш серйозними. Відповідні зміни внесені до Кримінального кодексу України. Якщо нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості, передбачено позбавлення волі до трьох років та позбавлення прав на термін від 3-х до 5-ти років. Якщо наслідки більш серйозні, тобто тяжкі тілесні ушкодження або загибель людини, свободи позбавлять вже на термін від 7 до 12 років, а права заберуть на 5-10 років. Такі круті заходи покликані вберегти вітчизняних водіїв від спокуси покататися в «веселому» стані.

Ще одне нововведення стосується тих, хто тільки хоче влитися в ряди автомобілістів. Свіжоспеченим водіям першого посвідчення водія видаватимуться терміном на два роки. Якщо за цей час їм було скоєно більше двох порушень - отримає звичайні права на 30 років. Якщо порушень було більше - доведеться знову складати іспит.

Ось такі основні зміни вніс в життя автомобілістів прихід нового року. Компанія Pro-Consulting бажає, щоб цей рік був безпечним для всіх учасників дорожнього руху.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 11.01.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами