Вони пішли на захід: українські сливи нарешті розсмакували в Європі
2871

Вони пішли на захід: українські сливи нарешті розсмакували в Європі

В українському аграрному секторі майже непомітно відродилась ще одна високорентабельна виробнича ніша — це вирощування слив на експорт. Підтвердженням цьому стали підсумки позаминулого року, коли в європейському напрямку було відправлено майже 8 тисяч тонн цих фруктів. Про те, як це важливо для розвитку вітчизняного садівництва говорить той факт, що раніше європейці не бачили українські сливи на своїх ринках. До 2014 року наші сливи майже повністю експортувалися в Росію. Потім набрало чинності ембарго, і експорт фактично припинився. Вивозились невеликі партії по кілька сотень тонн через територію Білорусі, а у 2016 році, за офіційними даними, за кордон продана всього одна тонна слив за 2,5 тисячі доларів.

Вам буде цікаво почитати про бізнес-план вирощування жимолості в Україні

І ось нарешті трапився прорив в західному напрямку. Правда, найбільше - 6,6 тис. тонн — українських слив закупила Польща, але, як то кажуть, добрий початок. Європейці почали розкуштовувати смак наших слив, їх вже можна зустріти на дорогих фруктових фреш-ринках ЄС. А це значить, що в українських фермерів з'являється величезний платоспроможний ринок збуту. Багато з них це зрозуміли і почали збільшувати сливові насадження на своїх землях.

У валовому обсязі збору кісточкових слива обійшла колишнього традиційного лідера — вишню, і збільшує відрив. Сьогодні на частку сливи припадає 36-37% збору, а на вишню близько 30%, тоді як ще десять років тому ситуація була дзеркально протилежна. В такому ривку сливи винні ще й природні викрутаси, які характерні останнім часом для території України. Зокрема, весняні похолодання дуже негативно впливають на врожай вишень. Слива в цьому відношенні більш витривала і невибаглива.

Пропонуємо вашій увазі статтю про бізнес-план вирощування журавлини

Повна реалізація потенціалу в ніші сливи потребуватиме від українських виробників деяких зусиль. Найважливішим питанням стає сертифікація продукції. Збільшити продуктивність садів допоможе їх зрошення та правильний підбір сортів. Зниженню собівартості продукції сприятиме впровадження у виробничий процес енергоефективних технологій. При правильному підході до процесу вирощування, українські аграрії зможуть повною мірою скористатись конкурентними перевагами вітчизняних слив і отримувати стабільні доходи від їх експорту.

 В каталозі готових проектів ви знайдете готові бізнес-плани в сфері с/г та АПК

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 27.06.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами