Новобудовам потрібні мешканці: аналіз будівельного ринку України в 2016-2017 рр.
2969

Новобудовам потрібні мешканці: аналіз будівельного ринку України в 2016-2017 рр.

Будівництво - найважливіша галузь економіки держави, що впливає на інші суміжні сфери. Активізація будівельного ринку дає роботу виробникам техніки, матеріалів і устаткування, необхідних для зведення та ремонту об'єктів житлової та нежитлової нерухомості. На діаграмі показане співвідношення видів продукції, задіяної на будівельному ринку України в 2017 році.

Проведений Pro-Consulting аналіз будівельного ринку України, дозволив виявити основні фактори, що на нього впливають.

Як і на всю економіку країни, на будівельну галузь негативно впливали: політична та економічна нестабільність, інфляція, слабкість національної валюти, які роблять проблемними довгострокові інвестиції на території України. Багато в чому завдяки дії саме цих факторів ринок капітального будівництва в нашій країні був в стані застою в період 2012-2015 років. І тільки після початку стабілізації ситуації, він почав істотно додавати в обсягах за рахунок завершення об'єктів, заморожених раніше. У 2017 році пропозиція новозбудованих квартир збільшилася на 39,1% в порівнянні з попереднім періодом. Загальний обсяг ринку капітального будівництва склав в минулому році 50,5 млрд гривень, що більш ніж в два рази перевищує показник 2014 го.

Через падіння рівня доходів населення в період кризи структура ринку нерухомості змінилася. Більше стали будувати дешевших однокімнатних квартир. На них припадає більше половини житла, зданого в минулому році. Середня площа нових апартаментів в 2017 році також знизилася на 6% в порівнянні з попереднім роком і склала 60,8 м2.
В останні два роки активізувався і ринок ремонтів, який є одним із сегментів будівельної галузі. Правда, динаміка його росту не така стрімка, як у ринку капітального будівництва. У 2016 році його обсяг досяг 30 млрд гривень і залишався приблизно на цьому рівні і в 2017-му.

Характерною сучасною особливістю будівельного ринку України є випередження пропозиції новозбудованої нерухомості в порівнянні з попитом. Більше відставання попиту характерно для ринку житла, а на ринку комерційної нерухомості  намітилася протилежна тенденція.

Проведене дослідження ринку будівництва дає підстави прогнозувати його подальший розвиток у міру збільшення економічної активності в Україні та підвищення доходів наших співгромадян. Великою підмогою для нього стане відновлення іпотечних державних програм і зниження банківських ставок. В умовах високої конкуренції, забудовники будуть застосовувати інноваційні технології для зниження собівартості і різні програми залучення клієнтів, такі як знижки і розстрочки. У місцях з дорогою і дефіцитною землею, як, наприклад, центр Києва, будівельники віддадуть перевагу зводити об'єкти підвищеної поверховості преміум-сегмента. Найбільшою популярністю у новоселів будуть користуватися житлові комплекси, що поєднують в собі невисоку вартість квартир з розвиненою інфраструктурою і вдалим розташуванням.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами