Малина вабить не тільки смаком: підготовлений бізнес-план вирощування цієї популярної ягоди в Україні
6510

Малина вабить не тільки смаком: підготовлений бізнес-план вирощування цієї популярної ягоди в Україні

Україна має хороші умови для вирощування різних ягід. Незважаючи на це, агропотенціал в даній сфері реалізований далеко не повністю.
У вітчизняному плодово-ягідному виробництві 2016 року частка безпосередньо ягід становить всього 0,06%. Ягідництву України не вистачає системного підходу і передових технологій. Найчастіше ягоди у нас вирощують аграрії без знань і досвіду в цій справі. З 19,6 тис. Гектарів, зайнятих ягідниками, 76,3% - це особисті господарства українців. Тому і врожайність ягідних культур у нас на 7-20% нижче, ніж у схожій з клімату Польщі.

Почитайте також про бізнес-план вирощування журавлини

Найбільші площі засаджені ягідниками у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Житомирській та Донецькій областях. У даних регіонах для них виділено від 1,8 до 1,3 тис. га. Відстають в цій сфері Миколаївська (0,1 тис. Га), Закарпатська та Кіровоградська області (по 0,3 тис. га).


Рисунок. Області з найбільшою часткою площі під ягідними культурами в 2016 р

 

Джерело: за даними Державної служби статистики України, оцінка Pro-Consulting

Вас зацікавить матеріал про результати аналізу ринку ягід в Україні

З останні сім років в структурі українського ягідного виробництва відбулися помітні зміни. На прилавках з'явилися ягоди, які раніше вважалися нішевими: ожина, агрус. Полуниця більше не домінує в структурі вітчизняного експорту. Тепер у неї приблизний паритет з малиною.

Саме малина продемонструвала в 2015 році рекордне зростання обсягів експорту - 90%, а в 2016-му її поставки за кордон були найбільшими за весь час незалежності України. Причому сталося це без збільшення посадочних площ і врожайності культури. Очевидно, такий ефект дало поширення нових сортів малини, по споживчим якостям придатним для експортного продажу.



Рисунок. Зміна обсягів експорту ягід України з 2009 по 2016 рр.

Джерело: за даними Державної служби статистики України, оцінка Pro-Consulting

Компанія Pro-Consulting пропонує зацікавленим інвесторам скористатися сприятливим моментом на ринку і вивести на нього агропідприємство з вирощування малини. Відповідний бізнес-план вже підготовлений.

Якщо ви плануєте вкладати гроші в бізнес, вам буде потрібно скласти бізнес-плану

Вирощуватися ягоди будуть на площі 20 гектарів. Для заморозки і зберігання врожаю знадобиться приміщення площею 150 м2, в якому будуть обладнані камера шокової заморозки і холодильна камера.
Самі ємні статті витрат за проектом:
• закупівля саджанців малини - 22-23%;
• придбання і обслуговування техніки по догляду за посадками і збирання врожаю - 19-20%;
• купівля обладнання для обробки, заморозки і зберігання ягід - 17-18%;
• покриття витрат до першого врожаю -18-19%.

Перша продукція буде отримана вже через 12 місяців після початку реалізації плану. Вирощений підприємством урожай ягід передбачається поставляти як на внутрішній ринок - в свіжому вигляді в сезон збору, так і на експорт - в замороженому вигляді. Стійкий попит на продукцію забезпечить господарству продажу з рентабельністю 27,7%. Це означає, що кожен долар доходу буде містити більше 27 центів чистого прибутку.
За 7-річний період, на який розрахований бізнес-план, рентабельність інвестицій складе 156%, тобто кожен вкладений долар принесе інвестору $ 1,56 чистого прибутку.

Рекомендуємо матеріал про бізнес-план вирощування органічних ягід

Дата розміщення: 15.02.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами