Український ринок авіаперевезень продемонстрував бурхливе зростання в 2017 році. У цей період повітряним транспортом скористалися 16,5 млн пасажирів. Їх кількість збільшилася в порівнянні з 2016-м на 27,6%. Це рекордний результат для вітчизняних авіаторів, який перевищив минуле досягнення в 15,3 млн чоловік, встановлене в докризовому 2013 році.
Основну масу авіапасажирів, 14,6 млн, перевезено з міжнародних маршрутах. У порівнянні з минулим роком, використання транскордонних рейсів збільшилася на 29,2%. Для переміщення всередині країни літаками скористалися тільки 1,9 млн осіб або 11,5 відсотків пасажиропотоку. Це поки менше показника 2012 (2,63 млн), що не дивно. Адже в той час в Україні ще не був втрачений контроль над Кримом і не велися воєнні дії на сході.
Серед вітчизняних аеропортів лідером стали столичні Жуляни, обслужив понад 1,85 млн пасажирів і продемонструвавши річне зростання в 64,2%. Слідом ідуть Львів і Харків - трохи більше 1 млн пасажирів у Львові і 0,8 млн в Харкові. Показники пасажиропотоку через ці аеровокзали в порівнянні з 2016 роком - збільшилися на 46,3% і 35% відповідно.
Така активізація ринку міжнародних авіаперевезень в нашій країні робить його привабливим для іноземних компаній. Ознакою цього є друга спроба заходу в Україні найбільшого європейського лоукостера Ryanair. Після майже річної перерви з часу першої спроби, про це знову заговорили як українські офіційні особи, так і представники самої компанії. Так, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що вже восени ми побачимо в розкладі рейси Ryanair з Києва та Львова. Один з топ-менеджерів даного перевізника Юліуш Коморек обережно підтвердив слова міністра, висловивши надію на те, що так і станеться.
Точні маршрути польотів ірландського лоукострера поки не відомі. Керівництво компанії вже точно вирішило тільки щодо польського напрямку. Очевидно, перевізник буде вибирати тільки найпопулярніші і перспективні напрямки для мандрівників.
Активізація в Україні авіаційних перевезень за кордон говорить про підвищення купівельної спроможності населення в результаті відновлення національної економіки. Каталізатором збільшення кількості міжнародних туристів стало запровадження безвізового режиму з Євросоюзом. Якщо навіть за півроку дії, безвіз надав такий оживляючий вплив на український пасажирський авіаринок, то в році, що наступив можна очікувати ще більшого зростання повітряних перевезень.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: