Квартирне питання вирішать
1818

Квартирне питання вирішать "прибуткові будинки": готується законопроект щодо ринку оренди житла

Будівельний ринок України в останні роки значно активізувався, про що свідчать результати аналізу, проведеного Pro-Consulting. Були закінчені об'єкти, заморожені в період розпалу кризи, і побудовано багато нових будинків. Все це добре і позитивно, але є фактор, що затемнює райдужну картину. Справа в тому, що у більшості українців немає достатніх заощаджень для покупки нової квартири. Ті ж, у кого гроші є, як правило в житло не потребують. Вони набувають квадратні метри для збереження своїх капіталів. Тому більшість нових квартир сьогодні пустують або здаються в оренду.

Оренда квартири більш доступна, ніж її покупка, тому не дивно, що все більше українців живуть в орендованому житлі. Відмінною особливістю цього ринку є те, що близько 70% його перебуває в тіні. Це означає, що договори між орендодавцем і орендарем офіційно не реєструються, і відповідно до бюджету не надходять покладені податкові платежі від цього виду діяльності.

Шляхами виправлення ситуації, що виникла потурбувалося Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. У його надрах розробляється новий законопроект, покликаний вивести ринок на світло. Передбачається розробити систему стимулювання будівництва спеціальних «орендних будинків» по ​​типу «дохідних будинків» позаминулого століття. Квартири в таких будинках будуть тільки орендуватися по повністю прозорою схемою, і податок на прибуток піде до держбюджету.

Ідея хороша, але на шляху її здійснення є підводні камені. Перш за все, послуги оренди житла в таких спеціальних будинках будуть поступатися в конкуренції з наявними сьогодні сірим ринком. Адже навряд чи орендодавці захочуть зменшувати свої доходи на величину прибуткового податку, а значить 18% додасться до розміру орендної плати, яка у великих містах і так не маленька в порівнянні з зарплатами. Також важко буде переконати операторів будівельного ринку в вигідності зведення «орендних будинків». При продажу квартир вони отримують дохід відразу, а в разі здачі їх в оренду цей процес розтягується на роки. В умовах економічної нестабільності другий варіант набагато менш привабливий для бізнесу.

Від того, наскільки ефективно уряду вдасться вирішити зазначені вище проблеми і буде залежати те, наскільки успішно Україна піде по шляху таких країн, як США, де до 80% квартир в багатоповерхових будинках орендуються. Для цього необхідно скоротити до мінімуму тіньовий ринок, або посиливши контроль і санкції, або зменшивши податкове навантаження. Другим важливим кроком буде надання пільг для будівельників «орендних будинків». Не потрібно також забувати, що вирішення житлової проблеми за допомогою розвитку ринку оренди житла можливо тільки за умови доступності орендної плати для максимального кола населення України, а цього можна досягти лише в разі подальшого підвищення його рівня доходів.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 10.08.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами