Україна, з її рясними землями, здається, самою природою призначена для успішного розвитку тваринництва. Різні корисні тварини добре відчувають себе на нашій території. Найбільшу частку в загальній структурі тваринництва (за винятком птиці) займають свині, за ними йдуть кролі, корови і немолочна велика рогата худоба. Менш численні вівці, кози і коні.
У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку тваринництва в Україні
Значна частина наявного поголів'я худоби міститься в українських домогосподарствах. Особливо це відноситься до нішевих його видів. Так, на початок цього року в особистих підсобних господарствах перебували 96,86% всіх кролів та 75,5% овець.
Вам також знадобиться аналітика з анотації до готового аналізу ринку м'яса і м'ясопереробки України
Разом з тим, сприятливі природні умови псує несприятлива економічна ситуація в країні. Криза, що почалася в 2014 році, зробила і продовжує робити негативний вплив на нашу тваринницьку галузь. Головними негативними факторами є: зростання цін і тарифів, що призводять до подорожчання утримання сільськогосподарських тварин; зниження купівельної спроможності українців; зменшення експорту через закриття традиційного російського ринку. В результаті цього спостерігається стійка тенденція до зниження поголів'я всіх видів тварин.
Прочитайте про ринок свіжого м'яса і субпродуктів в Україні
Торкнулася криза і молочне тваринництво. Внутрішньоукраїнське споживання молока впало через зменшення населення і зниження його доходів, а експорт скоротився із закриттям російського напрямку. Здорожчання утримання корів, невисока продуктивність ферм із застарілою інфраструктурою, недоступність кредитних ресурсів призвели до того, що аграріям іноді вигідніше пустити корів на м'ясо, ніж використовувати за прямим призначенням. В результаті, молочне стадо на початок поточного року виявилося на 10,8% менше показника 2015 го.
Можливо, вам буде цікава бізнес-ідея створення молочної ферми
Для того, щоб переломити негативну тенденцію, українські тваринники потребують допомоги держави. І така допомога їм надається Державною програмою підтримки сільського господарства. В її рамках галузі виділено 4 млрд гривень на 2018 рік. Велика їх частина призначена на 50-відсоткову компенсацію закупівель племінної великої рогатої худоби, ембріонів і сперми. Більше 500 млн гривень піде на дотації на утримання корів і компенсації на будівництво ферм.
Рекомендуємо прочитати про результати аналізу ринку комбікормів і преміксів України
Аналіз показує, що подальший розвиток тваринництва неможливий без наявності ємного ринку збуту. Внутрішнє споживання м'яса і молока буде збільшуватися в міру зростання доходів населення, але цього недостатньо. Необхідно шукати нові канали доступу на міжнародні ринки для того, щоб компенсувати і перевищити колишні обсяги поставок на території Росії та інших країн СНД.
Ймовірно, вам буде цікава інформація з анотації до готового аналізу ринку молочної продукції в Україні
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: