Аналіз ринку комбікормів і преміксів України: що їмо, те й годуємо
9299

Аналіз ринку комбікормів і преміксів України: що їмо, те й годуємо

Компанією Pro-Consulting проведено аналіз ринку комбікормів і преміксів в Україні, в результаті чого визначено його структуру та обсяг, основні чинники впливу та тенденції подальшого розвитку. Дослідження ринку комбікормів і преміксів в Україні є на сайті компанії в розділі готових аналізів ринків.

Читати про ринок соєвого і соняшникового шроту в Україні

Структура виробництва комбікормів в Україні відповідає напрямкам розвитку тваринництва в країні. Найбільш доступною для населення продукцією в даний час є курячі м'ясо і яйця, оскільки доходи наших співвітчизників поки що не дозволяють активно купувати яловичину і свинину. У зв'язку з такою економічною ситуацією, поголів'я курей в Україні зростає, а кількість свиней і великої рогатої худоби, навпаки, знижується. Відповідно, збільшується частка випуску комбікормів для відгодівлі птахів і зменшується - для інших видів домашніх тварин. Зокрема, за підсумками 9 місяців 2019 року виробництво пташиних комбікормів в загальному обсязі зросло на 1,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Найбільшими виробниками комбікормів в Україні є підприємства, що входять до складу великих тваринницьких комплексів, такі як Філія «Внутрішньогосподарський комплекс по виробництву кормів» ТОВ «Вінницька птахофабрика», ПАТ «Миронівський завод з виробництва круп і комбікормів», ПрАТ «АПК-Інвест», ТОВ «Ясенсвіт». Вони працюють в основному на забезпечення кормами власних підопічних. Ферми, що не мають свого виробництва комбікормів, змушені купувати їх за ринковими цінами, але, через дефіцит оборотних коштів, багато невеликих підприємств не мають такої можливості. Тому фермери часто використовують для годування тварин зернофураж в чистому вигляді або у вигляді простих зернових сумішей, що знижує продуктивність худоби і конверсію корму, а значить підвищує собівартість виробництва.

Готове дослідження: ринку комбікормів і преміксів України. 2019 рік

Проведення аналізу ринку комбікормів і преміксів в Україні дозволило виявити фактори, що впливають на ціну зазначеного виду продукції. Головними з них є:

  • вартість основних засобів виробництва - будівлі, обладнання, транспорт;
  • вартість енергоносіїв;
  • напрямок і динаміка зміни доходів населення, які впливають на рівень попиту на продукцію тваринництва;
  • ціна на сировину для виготовлення комбікормів і преміксів;
  • державна політика щодо підтримки сільгоспвиробників;
  • обсяги експорту та імпорту комбікормів і преміксів;
  • попит на корми на внутрішньому ринку.

Результати аналізу ринку комбікормів і преміксів в Україні дозволяють прогнозувати збереження поточної тенденції розвитку даного ринку в середньостроковій перспективі. Змінити цей тренд може різке посилення державної підтримки тваринництва, суттєве зростання рівня доходів населення і розширення каналів експорту м'ясної та молочної продукції.

Дивитися готові дослідження ринків с/г та АПК

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 27.01.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами