Метою реалізації проекту є організація перепелиної ферми, а також всієї інфраструктури, необхідної для виробництва і подальшої реалізації таких продуктів, як перепелині яйця, перепелине м’ясо, а також перепелячий послід.
Територіальне розташування ферми – Черкаська область (проект не прив’язаний до конкретного місця). Для організації перепелиної ферми передбачається оренда виробничої будівлі площею 540 кв. м.
У рамках розробки проекту був проаналізований ринок перепелів України, що дозволило виявити найбільших гравців галузі перепільництва, визначити ємність і потенціал ринку. Сучасний етап розвитку перепільництва в Україні почався вже в кінці 1990-х рр., хоча наразі ці птахи залишаються досить рідкісними і нетрадиційними у фермерських господарствах.
Основними причинами зростаючого попиту на перепелів і розвитку відповідного бізнесу стали:
• простота утримання та годівлі перепелів;
• високі смакові якості м’яса і перепелиних яєць порівняно з курячими;
• тривалий термін придатності перепелиних яєць порівняно з курячими;
• невеликий інвестиційний поріг і малий період окупності проекту.
Головною рушійною силою розвитку галузі перепільництва повинна стати активна рекламна кампанія з розвитку культури споживання цієї продукції. Але не всі підприємства можуть дозволити собі великі рекламні бюджети, що істотно затягує процес підвищення інформованості суспільства в цьому питанні.
Перепелиний бізнес характеризується високим рівнем рентабельності (близько 10–15%).
Перепелині ферми спеціалізуються на вирощуванні птиці яйценосних і м’ясних порід. До першої групи належать такі породи, як мармурові, британські чорні, білі англійські, смокінгові, японські. М’ясні породи – це фараони, американські бройлерні.
Концепція цього проекту передбачає створення перепелиної ферми на 10 000 голів перепелів, а саме, 8 000 голів перепілок-несучок і 2 000 голів перепелів-самців.
Бізнес-план містить детальний опис обладнання та його вартість. На вітчизняному ринку постачальників устаткування для птахівництва як функціонують українські компанії-виробники, так і представлені російські, німецькі, голландські, італійські виробники. Пропонується здійснення проекту із застосуванням обладнання українських виробників.
Номенклатура продукції за проектом:
• Перепелині яйця.
• Перепелине м’ясо.
• Перепелиний послід.
Бізнес-план також охоплює докладний опис процесу функціонування перепелиної ферми, характеристику устаткування, опис ветеринарно-профілактичних вимог і процес отримання необхідних дозвільних документів.
Проект містить економічні розрахунки необхідних інвестицій, операційних витрат і прогнозних доходів при створенні та експлуатації перепелиної ферми. У ході розробки бізнес-плану проведено розрахунок прибутковості проекту, терміну окупності вкладених коштів, інших показників рентабельності та інвестиційної привабливості.
Більш детальна інформація про зміст проекту приведена нижче.