Кожному фрукту свій кут: про проект створення в Україні фруктосховища
2736

Кожному фрукту свій кут: про проект створення в Україні фруктосховища

З кожним роком в Україні збирається все більше фруктів. Виробництво плодів і ягід з 2005 до 2013 року в нашій країні виросло з 1689,2 тис. тон до 2295,3 тис. тон. Цей показник дещо зменшився в 2014 році через втрату частини території країни. Але в 2015 році зростання продовжилося і в порівнянні з попереднім роком склало 7,7%. Зміна валового збору популярних в нашій країні культур - винограду і яблук показано на діаграмі.

Рисунок. Динаміка валового збору винограду і яблук в Україні в 2000-2016 роках, тис. тон

  Джерело: Держкомстат України та дані операторів ринку
¹Данние наведено без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя;
   за 2014-2016гг. - Також без урахування частини зони проведення антитерористичної операції

Збільшення врожаю фруктів робить все більш актуальним питання їх зберігання. Розуміючи це, український уряд проводить політику, спрямовану на стимулювання створення нових фруктосховищ. Завдяки такому підходу, забезпеченість вітчизняного ринку фруктів сховищами збільшилася з 10% в 2010 році до 80% на сьогоднішній день.
Необхідність в нових сучасних сховищах в Україні все ще існує. Тому фахівцями компанії Pro-Consulting складений бізнес-план створення подібного спеціалізованого підприємства.
Планом передбачається одноразове зберігання на створюваному об'єкті 1000 тонн винограду і яблук. Розміщувати таке підприємство необхідно з урахуванням транспортної доступності виробників фруктів і ринків збуту цієї продукції. Ретельний вибір місця розташування сховища дозволить мінімізувати логістичні витрати компанії. Найбільш придатними регіонами для розміщення майбутнього підприємства є Одеська та Миколаївська області, в яких розташовано безліч садівничих господарств, що випускають високоякісні фрукти.
Для реалізації проекту фруктосховища необхідне фінансування в сумі $ 1,7 млн. Структура витрат представлена ​​на діаграмі.

Рисунок. Структура інвестиційних вкладень

 


Вкладені в проект кошти окупляться з урахуванням дисконту через 4,1 року (48,9 місяців) з початку реалізації або через 3,4 року (40,9 місяців) з початку продажів. Рентабельність роботи підприємства планується на рівні 38,5%, що означає, що кожна гривня доходу буде приносити власнику 38,5 коп. чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 09.11.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами