Індики знову рентабельні: розроблений бізнес-план виробництва в Україні індичиного м'яса

Індики знову рентабельні: розроблений бізнес-план виробництва в Україні індичиного м'яса

В агробізнесі існують ніші, які показують хорошу динаміку зростання в світовому масштабі, але в Україні поки ще перебувають в занепаді. Це означає, що там все ще низький рівень конкуренції і вони особливо привабливі для інвестування. Однією з таких ніш є виробництво індюшатини.

Споживання м'яса цього птаха в світі стійко росте вже досить тривалий час. За останні три десятиліття вона збільшилася з 1,5 млн до 5,5 млн тонн. Особливо люблять індюшатину в Ізраїлі, де його споживання становить 12 кг на рік на людину, в США - 8 кг. За цим показником Україна, з її 0,2 кг на людину, значно відстає не тільки від світових лідерів, а й від сусідньої Польщі (4,5 кг).

Вирощування індюків в Україні стало економічно невигідним в 90-х роках минулого століття, коли наша країна переживала хворобливу економічну трансформацію при переході до ринкової економіки. Поголів'я індиків в ці роки скоротилося приблизно на одну третину, і фактично припинилося їх промислове вирощування. Цей птах зберігся тільки в приватних присадибних господарствах.

Новий етап інтересу до індиків з боку вітчизняних аграріїв почався після 2001 року. Цьому сприяли стабілізація економічної ситуації в країні і зростання купівельної спроможності населення. За наступні десять років, до 2011 року, поголів'я індиків на великих фермах збільшилося в 42 рази і склало майже 392 тис. голів.

Нова криза, що почалася в 2014 році, знову підкосила виробництво індюшатини. Через нього поголів'я птиці знижувалося в 2016-2017 роках.

 
За даними Державної служби статистики України

В даний час рентабельність вирощування індиків на м'ясо знову стала позитивною. Про це свідчать розрахунки, виконані аналітиками Pro-Consulting при розробці бізнес плану індюшиної ферми.

Даним проектом передбачено вирощування на м'ясо 16,2 тис. голів індиків. Для цього передбачається закуповувати високопродуктивних пташенят в Польщі. Кожен такий індича коштує 2,1 євро, і виростає до 10,74 кг - самки і 20,39 кг - самці.

Місцем розміщення господарства може стати одна з непрацюючих тваринницьких ферм. Особливо багато таких об'єктів продаються в Черкаській, Дніпропетровській і Запорізькій областях. Його потрібно викупити і переобладнати під вирощування індиків. Загальна необхідна площа складе від 3 до 5 га, на яких будуть розміщені основний виробничий корпус (96х18 м), адміністративний будинок, склади і гаражі для обладнання і техніки.

Розрахована рентабельність продажів даної індюшиної ферми складе 11,9%, тобто кожен євро доходу буде приносити майже 12 центів чистого прибутку. Його розмір буде перебувати на позначці 200 тис. євро починаючи вже з другого року роботи підприємства.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини