Глобальний ринок фруктів та горіхів: світова ферма нарощує оберти
2824

Глобальний ринок фруктів та горіхів: світова ферма нарощує оберти

Натуральна їжа у вигляді фруктів і горіхів користується популярністю, що стійко зростає, у всьому світі. В багатьох країнах відзначається динамічне підвищення попиту на яблука, нектарини, груші, персики, абрикоси, сливи, вишню, айву, хурму. Серед горіхів найбільше продаються на світовому ринку фундук і мигдаль.

Глобальний ринок фруктів та горіхів розвивається під вплив наступних факторів:

  • дедалі ширше поширення серед населення нашої планети ідей здорового способу життя та правильного харчування;
  • усвідомлення потреби у підтримці імунітету за допомогою природних вітамінів та мікроелементів, що прийшло до багатьох споживачів під час розпалу пандемії COVID-19.

Ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку фруктів і горіхів в Азербайджані, країнах Каспійсько-Чорноморського регіону та у світі (2022 рік).

У країнах, що розвиваються, зростає прошарок жителів, яких можна віднести до середнього класу, що має в своєму розпорядженні достатній доход для забезпечення правильного харчування для себе і своєї сім'ї. Процеси урбанізації населення Землі також сприяють розвитку світового ринку фруктів і горіхів, оскільки мешканці міст не вирощують вітамінну продукцію, а купують її. Доступ споживачів до товарів ринку фруктів та горіхів полегшився з появою та розповсюдженням каналів онлайн-збуту.

Вас також може зацікавити готовий аналіз виробництва, експорту та імпорту джемів та варення в Україні (2022 рік).

Аналіз ринку фруктів і горіхів у світовому масштабі дозволив виділити кліматичний фактор, що має найбільш негативний вплив на економічну сферу, що аналізувалась. Аномальні для регіонів планети погодні умови призводять до падіння врожайності культур, що вирощуються там, що, у свою чергу, викликає нестабільність їх поставок на глобальний ринок фруктів та горіхів. Наприклад, у 2021 році суттєво постраждав урожай персиків та абрикосів у Південній Європі через бурі та заморозки.

За прогнозом Європейського агентства довкілля, до 2050 року кліматичні аномалії на континенті призведуть до втрати до 16% сільськогосподарських доходів у Євросоюзі. Місцеві фермери все більше переключатимуться на вирощування дорожчої органічної продукції, а падіння обсягів агровиробництва уряду змушені будуть компенсувати збільшенням імпорту.

Можливо, вам знадобиться дізнатися більше про аналіз сільськогосподарської галузі в Україні.

Моніторинг світового ринку фруктів та горіхів свідчить про те, що у 2017-2021 роках обсяг виробництва на ньому становив 124 млн тонн. На частку Азіатсько-Тихоокеанського регіону припало 90% вирощеної плодової продукції. Частка Західної Європи становила 5%. Найбільшою країною-виробником на глобальному ринку фруктів та горіхів в період, що досліджувався, був Китай, серед лідерів також знаходяться Індія, Бразилія, США та Туреччина.

У структурі експорту на глобальному ринку фруктів та горіхів переважають свіжі фрукти з часткою близько 75%, постачання замороженої фруктової продукції становили у період, що досліджувався, 6% загального обсягу, а перероблені фрукти мали частку 5,1%. Решта обсягу експорту на світовому ринку фруктів та горіхів припадала на фундук та мигдаль – близько 14%.

Також Pro-Consulting аналізувала світовий ринок мигдалю (2022 рік) – ознайомтеся з анотацією та структурою готового звіту по ринку.

Головними експортерами продукції на міжнародний ринок фруктів та горіхів у 2017-2021 роках були США – 20% та Китай – 19% від загального обсягу поставок. У топі лідерів з експорту знаходяться також Іспанія та Чилі. Моніторинг ринку показав, що Китай та Іспанія скоротили постачання за останні п'ять років на 12%, Чилі збільшила експорт фруктів та горіхів на 16%, а постачання зі США відрізнялися стабільністю. Найбільш динамічно зростаючими експортерами на глобальному ринку фруктів та горіхів у період, що досліджувався були Грузія, яка додала за п'ятиріччя 140%, і Туреччина – плюс 44%.

Також зацікавить: Аналіз ринку свіжої груші в Україні (2022 рік).

Найбільшими імпортерами серед країн, охоплених маркетинговим дослідженням ринку фруктів та горіхів, були Німеччина, Росія, США та Китай. У перших двох країнах спостерігалася тенденція скорочення закупівель продукції, а друга пара зазначеної четвірки імпорт значно нарощувала. Так, постачання з міжнародного ринку фруктів та горіхів до Росії знизилися з 2017 року на 20,3%, до Німеччини – на 17,3%. Водночас, Китай збільшив імпорт на 146%, а США – на 21,8%.

Загалом закупівлі фруктів та горіхів у країнах, що вивчалися, зростали в період 2017-2019 років і падали у 2020-2021.

Понад 2000 готових аналізів ринків України та світу доступно в каталозі Pro-Consulting.

Більш детальну інформацію про дану галузь світової економіки, її стан на момент проведення аналізу, тенденції та прогноз подальшого розвитку можна дізнатися з матеріалів готового маркетингового дослідження ринку фруктів і горіхів у світі, доступного в магазині на сайті компанії Pro-Consulting.

Для замовлення власного аналізу ринку скористайтесь нашими контактними даними.

Джерело: Pro-Consulting

Дата розміщення: 15.09.2022
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами