Кукурудза є найбільш врожайною зерновою культурою в світі, за цим показником вона в півтора рази перевершує пшеницю і в 1,2 рази рис. Однак, найвища продуктивність кукурудзяних полів в тому чи іншому регіоні досягається не автоматично, а шляхом ретельного вибору посівного матеріалу і дотримання технології вирощування.
Читати про результати аналізу ринку переробки кукурудзи в світі
Згідно з даними аналізу ринку насіння кукурудзи в Україні, проведеного консалтинговою компанією Pro-Consulting, в нашій країні кукурудза щорічно висівається в середньому на 4,5 млн гектарів сільськогосподарських земель. Для забезпечення посівної компанії, вітчизняним аграріям потрібно близько 110-140 тис. тонн насіння гібридів кукурудзи першого покоління. У минулі роки попит на високоякісний насіннєвий матеріал задовольнявся, в основному, за рахунок імпортних поставок, але останнім часом виробництво насіння стало динамічно розвиватися і на території України. Так, в 2018 році в нашій країні було випущено 74,4 тис. тонн насіннєвого матеріалу кукурудзи, що на 53% більше, ніж вироблено роком раніше. За підсумками п'яти місяців поточного року зростання виробництва насіння кукурудзи продовжилося і склало 17% в порівнянні з аналогічним періодом 2018-го.
Такі вражаючі виробничі показники пояснюються тим, що провідні іноземні компанії, насіння яких раніше імпортувалися, побудували свої заводи на території України. Зокрема, в нашій країні з'явилися підприємства компаній Euralis, Maïsadour, Monsanto. Це дозволило вітчизняним споживачам скоротити закупівлі за кордоном і більше купувати насіння за національну валюту, уникаючи впливу на їх ціну курсових коливань.
Дивитися готові аналізи ринків с/г та АПК
Прихід на український ринок насіння кукурудзи провідних світових виробників позитивно позначається не тільки на загальну якість насіннєвого матеріалу, а й підвищує культуру вирощування кукурудзи, так як сільгоспвиробникам пропонуються не тільки високопродуктивне насіння, а й комплексні агротехнологічні рішення, спрямовані на отримання максимальних врожаїв.
Активно ведеться і селекція нових сортів кукурудзи, з урахуванням природно-кліматичних умов різних регіонів нашої країни і придатних для виробництва по високо- і середньоінтенсивним технологіям. Кількість заявок на реєстрацію сортів кукурудзи від іноземних компаній в п'ять разів перевищує кількість заявок від вітчизняних селекціонерів.
Маркетингове дослідження показало, що позитивним фактором розвитку ринку насіння в Україні в 2018 році стала підтримка вітчизняних виробників з боку держави. Виражалася вона в тому, що з держбюджету малим і середнім агрогосподарствам компенсувалася вартість насіння українського виробництва.
Читати про ринок насіння, добрив і СЗР
Однак, незважаючи на позитивні тенденції на ринку насіння, в Україні все ще часто використовується насіння внутрішньогосподарського виробництва і застосовуються сорти старої репродукції; гостро стоїть і проблема присутності на ринку контрафактного насіннєвого матеріалу. Аграрії використовують подібний насіннєвий фонд або від нестачі фінансових коштів для закупівлі сертифікованого насіння, або від невміння відрізнити справжні насіння від фальсифікованих. Підвищення інформованості та технологічної грамотності українських сільськогосподарських виробників буде позитивно позначатися на кількісних і якісних показниках їх роботи.
Замовити дослідження вашого ринку можна тут
За результатами аналізу ринку насіння кукурудзи в Україні можна прогнозувати стабільне і помірне зростання його обсягу в середньостроковій перспективі. Підвищення попиту на насіння буде компенсовано випереджаючим зростанням їх виробництва, що дозволить зберегти цінову стабільність. Динаміка розвитку ринку насіння кукурудзи також залежить від продовження політики держпідтримки галузі, ситуації в секторах споживання кукурудзи та її експорту.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: