Уявна нерівність: чому жінки просять меншу зарплату?
2836

Уявна нерівність: чому жінки просять меншу зарплату?

Про необхідність досягнення повної рівності між чоловіками і жінками нам доводиться чути багато і часто, особливо, про проблеми з цим в області трудових відносин. На керівних посадах у нас все ще більше чоловіків, і, навіть перебуваючи на одній професійній ступені, жінки, як правило, заробляють менше чоловіків.

Справедливості заради слід сказати, що багато представниць прекрасної статі з розумінням ставляться до існування такої нерівності, і це розуміння, швидше за все, виходить із традицій устрою українських сімей і суспільства, що встановилися ще за часів сивої давнини. Адже завжди вважалося, і багато в чому продовжує вважатися і нині, що жінка є берегинею сімейного вогнища, а чоловік добувачем коштів для існування. Сучасна українка віддає домашнім справам і турботі про дітей в три рази більше часу, ніж чоловік - п'ять годин і півтори години відповідно. Таким чином, у неї залишається набагато менше можливостей для професійного і кар'єрного зростання. Тому заміжні жінки закономірно сподіваються на своїх чоловіків, у яких є більше часу і сил на заробляння грошей.

Разом з тим, в нинішніх економічних умовах переважна більшість жінок не може, та й не хоче, зовсім не працювати, а присвячувати себе тільки сімейним справам. При цьому запити до роботодавця у них, як правило, значно скромніші, ніж у чоловіків. Так, за даними порталу robota.ua, найчастіше жінки подають резюме на позиції фахівців початкових рівнів - тут їх майже вдвічі більше, ніж чоловіків. У той же час, серед претендентів на посади старших фахівців картина дзеркально протилежна, на вакансії топ-менеджерів замахуються в чотири рази більше чоловіків, ніж жінок. Більше, ніж у топ-менеджерів, розрив в кількості поданих резюме тільки на робочі спеціальності, тут на десять заявок тільки одна жіноча.

Що стосується зарплат, то найбільша різниця в запитах між чоловіками і жінками становить 25% на користь чоловіків на професійному рівні фахівців середньої ланки - це в середньому 15,5 тис. грн і 11,5 тис. грн відповідно. Схожа різниця у відсотковому співвідношенні і серед претендентів на високі керівні посади - претенденти-жінки просять у середньому 30,6 тис. грн, а чоловіки - 39,8 тис. грн.

Інформація рекрутингового порталу ні в якому разі не свідчить про кричущу дискримінацію жінок в Україні. Навряд чи існує диференціація оплати праці залежно від статі. У цьому питанні ключову грають роль професійні якості працівників. Так уже повелося, що чоловікам і жінкам відведені різні ролі в людському соціумі. На нашу думку, здорове суспільство повинне ґрунтуватися на гармонійному поєднанні цих ролей - чоловік більше заробляє, а жінка більше витрачає, і це робиться в ім'я благоденства сім'ї, як фундаментального соціального осередку.

Дата розміщення: 20.09.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами