Чистота - запорука доходу: представляємо бізнес-план вирощування органічних ягід
2944

Чистота - запорука доходу: представляємо бізнес-план вирощування органічних ягід

З кожним роком все більше людей прагнуть вести здоровий спосіб життя. Запорукою цього є правильне харчування - регулярне вживання потрібних організму вітамінів та інших корисних речовин. Адепти здорового харчування радять їсти побільше ягід і продуктів з їх вмістом протягом усього року. А українські аграрії якраз можуть внести чималу лепту у справу постачання людей ягідної продукцією.

В умовах нашої країни добре плодоносить полуниця, малина, смородина та інші менш популярні у виробників ягідні культури.

І якщо в минулі роки вирощені в Україні ягоди споживалися в основному на внутрішньому ринку, то останнім часом все чіткіше стала проявлятись тенденція до збільшення їх експорту. Очікується, що через п'ять років грошовий обсяг поставок ягід за кордон збільшиться в три рази в порівнянні з обсягом 2017 року, і це не може не приваблювати інвесторів в ягідний бізнес.

Але ще вигідніше вирощувати екологічно чисті органічні ягоди. Так, це досить трудомісткий процес, але зате дохід від нього можна отримати значно більший. Наприклад, торішні ціни на органічну малину в Україні були в три рази вище, ніж на конвенційну. Світовий ринок органіки сьогодні становить близько $ 90 млрд, а сегмент ягід на ньому росте на 10-15% в рік. Отримати свою частку від цього перспективного ринку можна створивши ягідне господарство за бізнес-планом Pro-Consulting.

Проектом передбачено культивування органічної малини, полуниці і смородини на площі 15 гектарів. Найважливішим елементом плану є правильний вибір ділянки. Її ґрунт повинен мати оптимальний склад для вирощування зазначених ягід і низький рівень забрудненості хімікатами.

Не менш прискіпливо необхідно підійти і до обробки, заморозки і зберігання зібраного врожаю. У виробничих приміщеннях не повинно бути сторонніх запахів і можливості проникнення забруднюючих речовин, паразитів, комах, птахів і тварин. Задіяний персонал повинен бути навченим роботі з органічною продукцією і регламенту використання обладнання.

У структурі інвестицій найбільшу частку займає закупівля саджанців - 45%, на другому місці - проведення підготовчих робіт - 22%, на третьому - закупівля техніки та обладнання - 19%. Так як в перший рік господарство не отримає врожаю, то на фінансування його функціонування протягом цього періоду буде потрібно 14% від загального обсягу витрат.

Всі вкладені в організацію органічного ягідного виробництва кошти повернуться до інвестора у вигляді прибутку протягом п'яти з невеликим років (61,3 місяці) з урахуванням дисконту.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами