Чистота органічних продуктів буде гарантована: новий законопроект вже на підході
3905

Чистота органічних продуктів буде гарантована: новий законопроект вже на підході

Сучасні технології в області сільського господарства спрямовані на те, щоб отримати якомога більше продукції при мінімальних вкладеннях. При цьому прискорюється розвиток рослин і тварин з використанням штучних засобів. Йдеться про застосування генетично модифікованих організмів, хімічних добрив і стимуляторів, неприродних методів утримання та відгодівлі худоби і птиці. Таким шляхом виходять високі врожаї, прирости і надої, але самі продукти не тільки втрачають частину позитивних властивостей, але і можуть бути некорисними.

Тому, як альтернатива, розвивається виробництво органічної продукції. Вона вирощується природним шляхом, без застосування хімії. Як правило, органічна продукція набагато дорожче, проте, користується все більшим попитом.

Зростає випуск таких продуктів і в Україні. Але для того, щоб їх якості довіряли споживачі, необхідно визначити чіткі вимоги до всіх етапів органічного виробництва. Чинний нині закон не в повній мірі справляється з цим завданням і не відповідає нормам ЄС. З метою усунення існуючих прогалин у сфері органічного виробництва, Міністерством аграрної політики розробили новий законопроект за номером 5448-д. Він уже пройшов перше читання у Верховній Раді.

Документом передбачено визначення чітких рамок, в яких можливе органічне виробництво. Для різних його видів передбачені свої вимоги, які будуть деталізуватися Кабінетом міністрів. Зокрема, передбачається створити перелік речовин, які можна застосовувати в органічному виробництві та їх граничну кількость.
Відповідність конкретного господарства встановленим нормам буде визначатися органами сертифікації, для яких також прописані кваліфікаційні умови. Для тих агропідприємств, які захочуть перейти від неорганічного типу господарювання до органічного, передбачений спеціальний перехідний період, що виключає змішування двох типів виробництва і продукції.

Визначено і чітке покарання за порушення правил випуску органічних продуктів або проставляння їх логотипу без відповідного сертифіката. Розмір штрафів складе до восьми мінімальних зарплат для юр.осіб і до п'яти - для фізичних осіб-підприємців. Санкції будуть застосовуватися і до недобросовісних органів сертифікації. Так, неправомірна видача сертифіката буде каратися штрафом у шістнадцять мінімальних зарплат, а за повторне подібне порушення штрафні санкції складуть двадцять чотири мінімальні зарплати і позбавлення права проводити сертифікацію.

Передбачається, що прийняття даного законопроекту збільшить довіру до вітчизняних органічних продуктів в українських і зарубіжних споживачів, а виробників захистить від недобросовісної конкуренції.

Дата розміщення: 20.04.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами