Ціни на соняшникову олію в Україні зростають через активний експорт — аналітики компанії Pro-Consulting. Agroday

Ціни на соняшникову олію в Україні зростають через активний експорт — аналітики компанії Pro-Consulting. Agroday

Ціни на соняшникову олію в Україні зростають через активний експорт. Виробникам легше заробляти на зовнішніх ринках, ніж боротися за споживача на внутрішньому. Такої думки аналітики Pro-Consulting, передає Agravery.

Останнім часом цінами на бутильовану олію зацікавився Антимонопольний комітет. Регулюючий орган планує проаналізувати ситуацію на ринку, адже ситуація парадоксальна: тоді як світові ціни показують падіння в межах $10-15 за тонну, в Україні вартість соняшникової олії зростає, починаючи з квітня.

А поки АМКУ роздумує, олію активно експортують. За оцінками Pro-Consulting, з початку року Україна експортувала 2,43 млн тонн продукту на суму $1,84 млрд. Це лише на 0,21 млн тонн менше аналогічного періоду 2017 року.

Але причина зменшення експорту не пов’язана зі зниженням попиту, а, скоріше, зі скороченням пропозиції.

Найбільше вітчизняної олії продали до Індії — 1,2 млн т на $909 млн. Також в трійці імпортерів — Ірак (0,16 млн т на $117 млн) та Нідерланди (0,15 млн т на $111 млн).

Разом з тим, нагадаємо, що останнім часом головний імпортер української олії надає активну підтримку «пальмі», підвищуючи імпортні мита на соєву і соняшникову олію. Мито на соняшникову востаннє було підвищене з 25% до 35%.

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини