Бізнес-ідея вирощування полуниці: зима – час складати плани
6785

Бізнес-ідея вирощування полуниці: зима – час складати плани

Переддень нового року - саме час загадати бажання на рік прийдешній. Дивлячись на сталу в Україні аномально теплу грудневу погоду, думки фермерів закономірно спрямовуються до видів на урожай. Ягідникам варто прикинути - що необхідно зробити для того, щоб зібрати і продати побільше вітамінної продукції, адже від цього залежить їхній дохід в майбутньому сезоні, тому що динаміка розвитку ягідного ринку України і експортні можливості сприяють тому, хто зможе поставити більше продукції.

Бізнес-плани в галузі с/г та АПК

Наймасовішою ягодою в Україні є полуниця, якою правильніше було б називати суницею садовою. Її валовий збір в нашій країні становить близько половини всіх ягід. Так, в 2018 році зі 139 тис. тонн різних ягід, 68 тис. тонн припало на полуницю. Ця ягода вже відправляється не тільки на внутрішній ринок, як було ще кілька років тому. Багато великих виробників освоїли технологію шокової заморозки полуниці, що дозволяє довго зберігати і переміщати її на великі відстані, а значить - перед українськими ягідниками відкрилися ринки і інших країн.

Готовий бізнес-план тепличного комплексу (полуниця)

Серед готових бізнес-планів в галузі с/г та АПК, а в тому числі, і ягідництва, від компанії Pro Capital Investment, без труднощів можна знайти і проекти, пов'язані з вирощуванням суниці садової як в теплицях, так і у відритому грунті. Тому ми з повним правом можемо вважатися експертами-ягідниками і на цій підставі даємо кілька порад нашим українським фермерам, які ще, може бути, тільки збираються приступити до освоєння вигідної полуничної справи.

При посадці полуниці найважливіше - це правильно визначити місце для рослини. Багато хто думає, що краще за все посадити полуницю в тінь, і це помилкова думка, тому що більшість сортів суниці садової, навпаки, люблять щоб було побільше сонця.

По-друге, полуниці не дуже подобається важкий чорнозем, тому, якщо він переважає на вашій ділянці, то під полуницю розбавляйте його піском або агроперлітом.

По-третє, при посадці не потрібно занурювати рослини в грунт занадто глибоко - коренева шийка кущика повинна залишатися на рівні грунту. І не перестарайтеся з водою при висадці розсади полуниці - в сухій землі коріння будуть краще дихати на початковому етапі.

Не забувайте також мульчувати грунт під кущами, тоді менше проблем з бур'янами і ягоди не брудняться об грунт. Крім того, якщо мульча темного кольору, то грунт під нею краще прогрівається, а якщо застосувати в цих цілях хвою, то вона зробить землю слабокислою, що особливо подобається полуниці.

З концепцією бізнес-плану вирощування малини та виробництва малинового соку можна ознайомитися на нашому сайті

Удобрювати садову суницю краще не вугільно, а в залежності від періоду: навесні їй потрібен азот для зростання, в період дозрівання ягід стане в нагоді калій, а восени необхідний фосфор, завдяки якому рослина краще переносить зиму.

Полуниця, як і все живе, намагається розмножиться якомога більше, відпускаючи відростки в різні боки. Так ось, для отримання максимального врожаю ягід, ці вуса необхідно прибирати. Якщо ж метою є отримання розсади, то залишаємо вуса, але прибираємо суцвіття.

Ознайомитися з бізнес-планом вирощування малини та смородини також можна в каталозі готових проектів на нашому сайті

Не забувайте про ці поради, і в новому році полуниця порадує вас високим урожаєм. А якщо ви хочете організувати серйозне ягідне виробництво відповідно до міжнародних стандартів, то просто придбайте і використовуйте бізнес-план від компанії Pro Capital Investment.

Замовити бізнес-план за стандартам UNIDO


Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 28.12.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами