Завжди свіже: бізнес-план фруктосховища
2069

Завжди свіже: бізнес-план фруктосховища

Щорічно в світі виробляється близько 600 млн метричних тонн фруктів, найбільшим попитом користуються банани (22% світового виробництва фруктів), яблука (16,4%) і виноград (15,6%) відповідно.

В Україні найбільша частка садів припадає на яблука, груші та айву (зерняткові культури). Більшу частину сегмента займають яблука, що дозволяє нашій країні утримувати високі позиції в світовому рейтингу виробників зерняткових культур.

У період з 1995 по 2016 року структура садів в Україні практично не змінилася.


Малюнок. Площа насаджень культур плодових та ягідних в плодоносному віці, тис. га

 

 

Завдяки сприятливим кліматичним умовам, в Україні можливе вирощування яблук з мінімальною кількістю пестицидів. Разом з тим, варто зазначити, що найбільший урожай яблук припадає на Вінницьку, Чернівецьку і Хмельницьку області.

Подальший розвиток галузі виробництва фруктів в нашій країні стримується відсутністю необхідної кількості високотехнологічних фруктосховищ - потреби внутрішнього ринку забезпечуються максимум на 80%.

Згідно з проектом, підготовленим фахівцями компанії Pro-Consulting, пропонується будівництво фруктосховища, обладнаного власним цехом упаковки. Реалізована продукція зможе задовольнити попит на якісні продукти в міжсезоння.

Важливим фактором успішності роботи майбутнього підприємства є його географічне розташування. При виборі локації необхідно враховувати транспортну доступність, наявність ринку споживання, віддаленість від виробників фруктів. При правильному виборі місця можна не тільки заощадити інвестиційні витрати, а й підвищити ефективність проекту.

Реалізація даного бізнес-плану можлива в будь-якому регіоні країни. В його рамках пропонується будівництво декількох камер зберігання яблук. Обране устаткування можна також використовувати для зберігання інших видів овочів і фруктів - цитрусових, груш, бананів, персиків, гарбуза, редьки і т.д.

Важливим фактором є і вибір відповідної технології зберігання, який визначається сортовими потребами овочів і фруктів, вихідним станом продукції перед закладкою в камеру зберігання і т.д.

В даному проекті передбачено використання контейнерного способу заморозки, при якому продукцію зберігають у спеціальних контейнерах різної місткості і конструкції. Вони встановлюються в сховищах штабелями висоток 4-6 ярусів. Планується, що на підприємстві будуть застосовуватися нерозбірні жорсткі дерев'яні «євроконтейнери» із суцільними стінками і гратчастим дном місткістю 1 тонна.

Рентабельність проекту може досягати 25-30%.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами