Точки опори: про перспективні галузі української економіки
1365

Точки опори: про перспективні галузі української економіки

Після катастрофічного падіння 2014-2015 років економіка України вже другий рік поспіль показує невелике зростання. У 2016 році вітчизняний валовий внутрішній продукт збільшився на 1,8%. За підсумками поточного року, за попередніми оцінками, ВВП підросте ще на 2%.

Це позитивні показники для країни, адже навіть невеликий плюс краще, ніж мінус. Але для відновлення економічного здоров'я України в доступному для огляду майбутньому зростання в два і навіть три відсотки, як планується в 2018 році, недостатньо. Втрачено багато традиційних ринків збуту, а значить, необхідна перебудова національних виробників під вимоги інших споживачів, модернізація існуючих і створення нових підприємств.

Для проведення трансформації потрібні кошти. Перш за все - з зовнішніх джерел, так як внутрішніх ресурсів не вистачає. А міжнародні фінансисти поки що обережні, боячись втратити свої гроші з-за внутрішньої нестабільності в державі. І все ж перші точки зростання національної економіки вже сформувалися. Це такі, на думку експертів, перспективні сфери для інвестування, як сільське господарство та інформаційні технології.

Природа і географія України сприяють розвитку аграрного сектора. Наша країна має давні традиції і розвинену інфраструктуру в цій області. На сьогоднішній день аграрно-промисловий комплекс забезпечує 12% валового доходу і 40% валютної виручки держави. У 2017 році значно зросли інвестиції в сільське господарство. Якщо в 2016 році вони становили 49,7 млрд гривень, то тільки за перше півріччя поточного року в Україні реалізовувалося 233 проекту на загальну суму 36,7 млрд грн. До кінця поточного року очікується, що сума інвестицій в агросектор досягне 75 млрд гривень.

Хоча 76% інвестованих останнім часом в сільське господарство засобів прийшли з внутрішніх резервів уже існуючих на ринку підприємств, іноземні гравці також проявляють інтерес до цієї області. Поки вони вкладають гроші в основному в розвиток сервісної складової українського агроринку. Будуються елеваторні потужності, логістичні комплекси, експортні термінали. Модернізація зношеної інфраструктури дозволить скоротити втрати врожаю на етапі транспортування і зберігання. Адже, за даними Світового банку, вони складають від $ 600 млн до $ 1,6 млрд щорічно. Без модернізації неможливо виконати завдання, поставлене на найближчі п'ять років, з доведення річного виробництва зернових з нинішніх 60 млн тонн до 100 млн тонн.

Сільське господарство має точки дотику і зі сферою інформаційних технологій. Без участі ІТ-галузі неможливий розвиток такої сучасного напрямку, як точне землеробство. Воно вимагає проведення постійного моніторингу стану полів і потребує техніці і програмному забезпеченні для цього. Точне землеробство в даний час активно впроваджується не тільки на рівні великих виробників, але і середніми, і навіть дрібними господарствами. Даний ринок показує щорічно динамічне зростання в обсязі близько 25%.

Сфера інформаційних технологій стабільно збільшується в нашій країні з 2014 року. За підсумками 2017 року очікується, що український ринок ІТ виросте на 18%. Поки його основну частку займає розробка програмного забезпечення на умовах аутсорсингу.

Розвиток цієї сфери пояснює наявність в нашій країні великої кількості кваліфікованих програмістів і відносно низькі вимоги з оплати праці. Міжнародним компаніям немає необхідності вкладати кошти в місцеву інфраструктуру, тому вони нічим не ризикують, а тільки отримують прибуток від розробок. Проте, валюта, яку заробляють наші фахівці на виконанні зарубіжних замовлень, витрачається на території України і позитивно впливає на платіжний баланс.

Разом з тим, наявність кадрового ресурсу в ІТ, створює передумови для відкриття на території України об'єктів, які потребують вкладення великих інвестицій. Ними, за прогнозами, стануть центри досліджень і розробок (R & D), ринок яких в Європі вже перенасичений. Географічне положення сприяє відкриттю на нашій території дата-центрів, що вигідно транснаціональним компаніям, так як значно розвантажить планетарні канали зв'язку. У разі поліпшення в нашій країні бізнес-клімату, тут можуть з'явитися і підприємства по збірці різних гаджетів.

Україна має всі можливості для розвитку як описаних вище, так і інших галузей економіки, що забезпечить їй гідне місце в світі. Одним з основних умов для цього є досягнення внутрішньої-і зовнішньополітичної стабільності, щоб інвестори не боялися починати тут довгострокові проекти.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами