Найприбутковіші франшизи чекають на вас: головне - не помилитися у виборі
8338

Найприбутковіші франшизи чекають на вас: головне - не помилитися у виборі

Існує поширена думка, що покупка франшизи - це доля ледачих, тобто тих, кому не хочеться будувати свій бізнес «з нуля», а легше заплатити гроші і скористатися успішними напрацюваннями франчайзера.

Але чи є франшиза стовідсотковою страховкою від невдачі? Ні і ще раз ні. Наприклад, в Німеччині близько 80% франчайзі розоряються в перший же рік після відкриття бізнесу. Правда, в Україні доля і ринок не такі жорстокі до покупців франшиз - тут майже відразу закривають бізнес тільки 30% з них, а половина продовжує працювати, і всього 20% цілком успішні і задоволені своїм вибором.

Як же потрапити в цю одну п'яту частину щасливих українських франчайзі? Перед придбанням франшизи проконсультуйтеся у досвідчених практиків, або хоча б зверніть увагу на поради, які ми підготували для вас в даній статті. У ній ви не знайдете список франшиз в Україні. Ми дамо лише деякі рекомендації по вибору франшиз, виходячи з власного досвіду і досвіду наших клієнтів.

Якщо ви починаючий підприємець, і не відчуваєте в собі достатньої компетенції для оцінки франшизи у відповідності з нашими рекомендаціями, не ризикуйте - краще заплатити невелику суму за консалтингові послуги, ніж втратити весь стартовий капітал.

Порада 1. Об'єктивно оцініть бізнес-ідею

Будь-яку бізнес-ідею можна подати таким чином, що вона буде виглядати дуже привабливо. Більш того, вона може прекрасно працювати, але навіть найкращі франшизи України можуть і «не злетіти» в умовах вашого міста чи регіону. Якщо немає можливості замовити повноцінний аналіз ринку, на якому збираєтесь працювати, проведіть його самостійно в полегшеному варіанті. Просто поцікавтесь наявністю аналогічних бізнесів і дізнайтеся, як вони себе почувають. Подумайте, чи вистачить поточного обсягу ринку для успішної роботи ще одного учасника. Загалом, прикиньте - чи приживеться бізнес-ідея франчайзера в тому ринковому середовищі, яке вас оточує, адже працювати в ньому доведеться саме вам.

Аналіз ринку - що це таке? - читати тут

Порада 2. Суб'єктивно оцініть те, чим вам буде необхідно займатися щодня

Розпитайте франчайзера, а потім уявіть свій робочий день у всіх подробицях і в різних варіантах. Якщо збираєтеся відкрити роздрібний магазин, подумайте, як вам буде стояти цілий день за прилавком в разі відсутності або хвороби продавця. Якщо потрібно буде займатися телемаркетингом, то чи зможете здійснювати і приймати десятки дзвінків в день, чи вистачить на це вашої комунікабельності. Кращий бізнес - це той, який сприймається як хобі, а не як тяжка праця, в іншому випадку, найприбутковіші франшизи будуть вам не в радість.

Порада 3. Переконайтеся в бездоганній репутації і юридичній чистоті франчайзера

Виступіть в ролі власної служби безпеки і дізнайтеся більше про те, хто пропонує такі вигідні франшизи. При цьому зовсім не потрібно приміряти на себе плащ приватного детектива, адже можна за порівняно невеликі гроші роздобути всю необхідну інформацію про власників і топ-менеджменті франчайзера в юридичному агентстві або скористатися послугами онлайн сервісів.

Аналітика та консалтинг в сфері купівлі франшизи - замовити послугу

Рада 4. Оцініть бізнес-план

Звичайно, важко так відразу взяти і оцінити бізнес-план, особливо якщо бачиш його в перший раз і не знаєш, що оцінювати. Тут, знову ж таки, можуть допомогти аналітики, які «собаку з'їли» на цих бізнес-планах, але, в крайньому випадку, можна спробувати як-небудь розібратися і самому. Навіть найкращі франшизи часто хочуть подати себе в ще більш вигідному світлі, тому можуть не врахувати деякі витрати, або вказати їх неточно, із застереженням про те, що конкретна сума залежить від регіону або інших умов. Так як ви починаєте бізнес для отримання прибутку, то оціните його рівень рентабельності і не забудьте при цьому врахувати розмір роялті.

Бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади

Рада 5. Отримайте особисте враження від спілкування з франчайзером

Одна справа, якщо франшизу вам продає молодий фіхівець, який сам в бізнесі без року тиждень, а зовсім інше, якщо перед вами досвідчений бізнесмен в солідному офісі. Пам'ятайте, що найвигідніші франшизи - це ті, які витримали гарну перевірку часом і вижили навіть у форс-мажорних обставинах.

Рада 6. Поспілкуйтеся з франчайзі обраного франчайзера

Франчайзі - це ті, хто вже купив цю франшизу, тому встиг відчути її переваги і недоліки на власному досвіді. Так чому б не спробувати отримати частинку цього досвіду собі, так би мовити, для опосередкованої оцінки. Нормальний франчайзер не відмовиться надати контакти своїх франчайзі, а в іншому випадку - з таким франчайзером краще справи не мати.

Виберіть зі списку тих, хто працює більше року, і запитайте у них:

  • чи надається допомога при запуску бізнесу і надалі, і яка саме;
  • чи є інструкції з ведення бізнесу, наскільки вони зрозумілі і застосовні;
  • чи задоволені вони прогресом по окупності і прибутковістю проекту;
  • чи порадять співпрацю з цим франчайзером іншим підприємцям.

Читати огляди різних ринків і про бізнес-ідеї

Рада 7. Уважно прочитайте договір з франчайзером

Взагалі-то договір найкраще віддати для вивчення досвідченим юристам, оскільки в ньому можуть бути замасковані положення, вигідні франчайзеру, але невигідні вам. Наприклад, в договорі можуть бути прописані великі штрафи в разі виходу з бізнесу або інші неприйнятні для вас умови.

Дивлячись на довгий список франшиз в Україні, пам'ятайте, що ви купуєте бізнес-ідею, яка може як збагатити вас, так і розорити. Не варто емоційно реагувати на слова, такі як «кращі франшизи України» або «найприбутковіші франшизи», - вони ніяк не допоможуть вам у вашій справі. А ось холодний розрахунок і залучення експертів з боку послужать хорошу службу і дозволять уникнути помилок в самому початку шляху.

Читати про послугу «Консультації по створенню і розвитку франшизи»

Дата розміщення: 13.03.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами