Ринок послуг в Україні: про стан справ в деяких секторах
434

Ринок послуг в Україні: про стан справ в деяких секторах

Ринок послуг в Україні в сферах водного транспорту, інформаційних технологій і охорони здоров'я вивчався компанією Pro-Consulting за період 2017-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає аналіз попиту і пропозиції, внутрішньо-і зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів, виявлені фактори впливу і тенденції розвитку розглянутих напрямків бізнесу. Готовий аналіз ринку послуг в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок послуг в Україні галузей, що досліджувались, сформувався в умовах деіндустріалізації країни, яка відбувається з моменту здобуття незалежності в 1991 році. За минулий час втрачено значну частину промисловості, що випускала продукцію високого ступеною переробки, тоді як розвиток отримали сировинні і низькомаржинального ринки.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок

Потрясінням для всієї економіки України, в тому числі і для ринку послуг, стали карантинні обмеження, введені в 2020 році для боротьби з поширенням вірусу COVID-19. Зниження економічної активності споживачів і виробників призвело до зменшення обсягів сегментів ринку, що розглядались.

Вас може зацікавити огляд ринку лабораторних і діагностичних послуг в Україні

Моніторинг ринку послуг в Україні в секторі водного транспорту показує, що вантажоперевезення по річці Дніпро в минулому році склали трохи більше 11,2 млн тонн, що на 4,8% менше показника 2019 року. Найбільше постраждали від карантину пасажирські перевезення по Дніпру. Потік пасажирів в 2020 році знизився на 19,4% в порівнянні з роком раніше, при цьому кількість рейсів зросла 46,6%. Всього по головній водній артерії України в минулому році відбулося 11 579 суднопроходів, і це на 3% менше, ніж було в 2019-му.

Може, вам стане в нагоді і огляд ринку річкових вантажоперевезень в руслі Дніпра

На ринку послуг в Україні в ІТ-сфері в 2019 році працювали більш 200 тис. операторів, з яких більшість - 92,3% - це фізичні особи-підприємці. Близько 60% українських ІТ-фахівців надають аутсорсингові послуги компаніям з США і Західної Європи. У 2020 році відбулося переформатування ринку інформаційних послуг через зниження платоспроможності деяких категорій клієнтів і одночасного зростання сегментів електронної комерції і віддаленої роботи.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку послуг в Україні - ознайомтеся зі структурою звіту

Аналіз ринку послуг охорони здоров'я в Україні свідчить про те, що оновлена ​​система сімейних лікарів на кінець 2020 року охоплювала вже 74% населення нашої країни. У приватному секторі ринку медичних послуг зафіксована тенденція злиття і укрупнення операторів. Більш потужні суб'єкти ринку мають кращі фінансові можливості для придбання найсучаснішого обладнання, що підвищує їх конкурентоспроможність. Загальна ж кількість лікувальних і діагностичних установ на ринку послуг охорони здоров'я в Україні за досліджуваний період зросла.

На сайті представлений готовий аналіз ринку діагностичних та лабораторних послуг в Україні (2021 рік) - ознайомтеся з анотацією і структурою готового звіту по ринку

Аналіз зовнішньоекономічної діяльності на ринку послуг в Україні виявив тенденцію в рості експорту в період 2017-2019 років, яка була перервана пандемією коронавірусу в 2020-му. Більше половини обсягу експорту становили транспортні послуги.

Імпорт послуг в 2020 році також зменшився. Найбільше це торкнуло сегменти:

  • виїзного туризму і короткострокової міграції - в 1,8 рази;
  • транспортних послуг - в 1,5 рази;
  • інших ділових послуг - на 28,4%.

Також рекомендуємо прочитати аналітику з анотації до готового прогнозу показників ринків продуктів харчування в Україні в 2021-2025 рр.

За результатами аналізу ринку послуг в Україні в секторах, що досліджувались зроблені висновки про наявність значного потенціалу для подальшого розвитку. Факторами зростання ринку є:

  • триваюча інформатизація всіх сфер життєдіяльності людини;
  • зростаючий попит на комплексне медичне обслуговування, завдяки якому переваги отримали заклади формату "сімейний лікар + лабораторія";
  • можливість збільшення вітчизняних вантажоперевезень по водним шляхах, але для цього необхідні інвестиції в облаштування портів і фарватерів, а також в придбання нових суден.

Більш детальну інформацію про поточний стан розглянутих напрямків бізнесу і прогнози їх подальшого розвитку читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку послуг в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Якщо у вас є ще декілька хвилин, прочитайте про ринок електронної комерції в Україні

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами